END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov Kúp teraz

adidas predstavuje Ultraboost Parley Deep Ocean Blue

Oficiálna obuv pre celosvetový bežecký seriál Run for the Oceans. UltraBOOST Parley je oficiálna obuv pre najväčší celosvetový bežecký seriál Run For The Oceans 2018 spoločnosti adidas, ktorý má za cieľ podporiť boj s plastmi znečisťujúcimi oceány.

adidas představuje Ultraboost Parley Deep Ocean Blue

Zvršok 85% Parley Ocean Plastic® Primeknit modelu ULTRABOOST je vyrobený z materiálu približne 11 plastových fliaš pozbieraných na plážach a pobrežiach. Nová farebná kombinácia Deep Ocean Blue našla inšpiráciu v hĺbkach Mariánskej priekopy. Táto nová farebná verzia bude k dispozícii exkluzívne v Top4Running od 27. júna.

Spoločnosť Adidas Running a organizácia Parley for the Oceans odhalili model UltraBOOST Parley v novej farebnej kombinácii Deep Ocean Blue inšpirované Mariánskou priekopou, čo je najhlbšie miesto svetových oceánov a zároveň najhlbšie miesto preukázateľne znečistené plastami, v tomto prípade plastovými taškami na jedno použitie. Tento nový model bude oficiálne obuvou akcie Run For The Oceans 2018, celosvetového bežeckého hnutia spoločnosti adidas a organizácie Parley založeného s cieľom bojovať proti znečisteniu oceánov plastami.

Od roku 2015 spoločnosť adidas podporuje vzdelávacie a komunitné programy organizácie Parley a zároveň prináša kreatívne inovácie v oblasti ekológie, napr. Materiál Parley Ocean Plastic®, na boj proti znečisteniu oceánov plastami. Za každý odbehnutý kilometer (až do jedného milióna kilometrov) zaznamenaný v aplikácii Runtastic počas tejto celosvetovej kampane tento rok spoločnosť adidas venuje 1 dolár na podporu programu Parley Ocean Plastic Program. Financie získané počas akcie Run For The Oceans podporia iniciatívu Parley Ocean School, ktorá vzdeláva ďalšie generácie v oblasti ochrany oceánov.

Tento nový model bude oficiální obuví akce Run For The Oceans 2018, celosvětového běžeckého hnutí společnosti adidas a organizace Parley založeného s cílem bojovat proti znečištění oceánů plasty.

Nový model UltraBOOST Parley je vyrobený z materiálu Parley Ocean Plastic®, takže vďaka každému páru sa do oceánu nedostane približne 11 plastových fliaš. Táto revolučná inovácia v ekológii spracováva plastový odpad pozbieraný na plážach, z ktorého sa vyrobí tkanina na výrobu zvršku Primeknit. Tento model ďalej využíva kultovú technológiu BOOST spoločnosti adidas s najvyššou návratnosťou energie, ktorá sa ukrýva v podošve Continental z prírodnej gumy s vynikajúcou priľnavosťou za každého počasia. Vďaka čipu NFC v špičke pravej nohy sa potom bežec dozvie ďalšie informácie o tomto partnerstve a o tom, ako sa vyhnúť používaniu plastov.

Matthias Amm, ktorý v sekcii bežeckého vybavenia adidas Running pracuje na pozícii Product Category Director, k tomu hovorí: "Nový model UltraBOOST predstavuje ďalší míľnik v našom dlhoročnom partnerstve s organizáciou Parley for the Oceans. Spoločne pretvárame odpad na vlákno a budeme v tom aj naďalej pokračovať dlhodobými investíciami do inovácií v oblasti ekológie. S hnutím Run for the Oceans by sme radi inšpirovali vášnivých bežcov, aby nás podporili v boji proti znečisteniu oceánov plastami. Každý kilometer sa počíta. "

Záujemcovia sa môžu ku hnutiu pripojiť v období od 8. júna do 8. júla spoločne s najväčšími bežeckými hviezdami spoločnosti adidas, ako sú Wayde van Niekerk a Shaunae Millerová. Na webovej adrese adidas.com/Parley nájdete ďalšie informácie.

Odporúčaná maloobchodná cena modelu UltraBOOST Parley je 4899 € a obuv bude v predaji od 27. júna 2018. Sledujte debaty cez @ top4running & @adidasrunning na Instagrame a používajte hashtag # Top4Running #UltraBOOST, #RunForTheOceans, alebo #adidasParley.