SUMMER SALE - tisícky produktov v zľave až do -60 % Nakupuj

Ako sa obliecť na jesenný beh

Slniečko síce svieti, ale už nie tak silno. Vietor pofukuje, ale nie tak, aby som si vzal nákrčník. Čo si teda mám v tomto nepredvídateľnom počasí obliecť?

Podzimní běh

Mysli na vrsty a šikovne ich kombinuj. Veľa značiek už vyrába spodné vrsty, ktoré sa krásne dajú kombinovať nielen v zime, ale aj v prechodnom období. Letné kúsky sa tiež ešte hodia, tie neschovávaj do skrine. Sleduj počasie aj predpoveď a skús si zapamätať pravidlo aktuálna teplota + 10 ° C (tak ti bude, až sa rozbehneš)

Poďme to vziať postupne od hlavy k päte.

Na čiapky je ešte skoro, ale šatka alebo čelenka sa už na skoré rána hodí. Fleecové materiály si šetri na zimu, teraz siahneme po niečom ľahšiom, čo má funkciu odvodu potu a krytie pokožky.

Krk ti pekne uchráni nákrčník.

A teraz k tomu asi najzložitejšiemu: horná časť tela

Skvelou vecou sú trička s dlhým rukávom .Častokrát ešte stačí vybehnúť len v ňom. Keď trochu prituhne, obleč si cez neho krátky rukáv, ktorý máš napríklad z Vltava runu. Je pohodlné, dlhé a pridá ti vrstvu navyše. To, že je biele a dobre viditeľné je plusový bod;-)

Keď už ide naozaj do tuhého, siahni po tenšiej mikine. Pod tu si vezmi len tričko alebo nátelník. Ideálne kompresné na telo. U mikín si daj pozor, ako a na čo sú šité. Niektoré sú totiž tak šikovné, že pod ne nič nepotrebuješ (dievčatá len podprsenku). Tieto mikiny sú najefektívnejšie, pretože nemáš na sebe toľko vrstiev, si v teple a pohodlne sa môžeš pohybovať.

Tretiou vrstvou, ktorá ti ochráni bedrá sú vesty.

Do výbavy potom príbal aj nepremokavú tenkú bundu, ktorá ťa nielen ochráni pred dažďom, ale aj vetrom. Kedykoľvek ju potom môžeš obviazať okolo pása a bežať ďalej. 

Podzimní běh

Spodná časť tela:

Kombinácii je hneď niekoľko. Ešte chvíľu môžeš zostať u šortiek a doplniť ich kompresnými podkolienkami, ale dávam tomu tak tri týždne maximálne, než ti dôjde zima aj ku kolenám :)

Potom sú ideálnou voľbou ¾ a ⅞ nohavice. Tie opäť kombinovať s podkolienkami, keď príde už veľká zima, inak lýtka zatiaľ zvládneš mať aj odhalené. No a posledným variantom sú dlhé nohavice. Buďto siahni po tenkých legínách alebo voľnejších nohaviciach.U ponožiek mysli na svoje členky a vyberaj už tie vysoké

OBUV

Ani u tenisiek nezostaň v lete a vyberaj tie, ktoré ti zaistia bezpečnosť a pohodlie i napríklad v daždi. Už klasikou je kolekcia Nike Shield či Asis Lite-Show.

Podzimní běh

Výbava je základ správneho jesenného behu, ale nezabúdaj aj na správne správanie:

Po behu sa vždy presuň dovnútra a cviky na pretiahnutie už rob doma. Vonku by som jednoducho ofúkla

Mysli na viditeľnosť! Tma býva čoraz dlhšia a je potrebné byť ukážkový bežec a dať všetkým najavo, že si na chodníku. Maj vždy reflexné prvky a dobre viditeľné blikačky.

Maj čelovku aby si videl pod nohy a zbytočne nezakopol.

Spomaliť znamená vytrvať a na jar prísť vo väčšej sile. Jeseň a zima je tu od toho, aby si trénoval objemy, nie rýchlosť!

Dostatok vitamínu C ti zaručí dlhú bežeckú sezónu :)

Nezabudni sledovať náš Instagram, kde sa pravidelne objavujú nové tipy!

Nech ti to behá!