END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov Kúp teraz
Ako si vybrať slúchadlá na behanie

Ako si vybrať slúchadlá na behanie

11. 5. 2021 5 min. čítania

Počúvaš pri behu hudbu, podcast alebo audioknihu a hľadáš tie správne bežecké slúchadlá, ale nevieš, ktoré vybrať? Máme pre teba niekoľko tipov.


Do uší alebo za uši? 

S modelmi sa roztrhlo vrece a každý by si mal správne športové slúchadlá vybrať podľa toho, čo mu sedí najlepšie a cíti sa s nimi komfortne. Slúchadlá za uši, ako napríklad model Sony AS210 väčšinou poskytujú väčšie pohodlie pri cvičení, pretože hneď tak nespadnú. Aj pri rýchlejšom tempe maximálne vypadnú z uší, ale za ušami držia stále. Čo ale nemusí byť hneď tak každému príjemné a radšej zvolí klasické "štuple", Sony EX110AP. Obe verzie slúchadiel od Sony ponúkajú ovládanie priamo na kábli, takže nemusíš vyťahovať telefón.

Slúchadlá Sony


Káblové alebo bezdrôtové športové slúchadlá?

Káblové slúchadlá víťazia množstvom výberu, cenou a výdržou baterky (žiadnu nemajú :), bezdrôtové slúchadlá pohodlím, vyššou kvalitou zvuku a rozšírenými funkciami, medzi ktoré sa radí napríklad aj mikrofón, takže si počas behu môžeš v pohode zavolať s kamoškou/kamošom. Bezdrôtové športové slúchadlá sa k telefónu pripájajú najčastejšie pomocou služby Bluetooth, čo je práve najväčší žrút energie a tak je potrebné slúchadlá často nabíjať. Výhodou bezdrôtových slúchadiel Sony WF-SP800N je nabíjacie puzdro, do ktorého  dáš slúchadlá na 10 minút,  a máš nabité na ďalšiu hodinu!


Skutočné bezdrôtové slúchadlá alebo bezdrôtové s káblom za uchom?

Tu je to predovšetkým o pocite. Tie s káblom za ušami zaisťujú "pocit bezpečia, že nevypadnú" a tlačidlové ovládanie. Pre iného bežca môže byť kábel naopak nepríjemný, pretože skáče za krkom, aj keď sa dá upevniť. Tímto bežcom jednoznačne odporúčame Sony WF-SP800N, najvyšší model športových bežeckých slúchadiel od Sony, ktorý zoženieš v našej ponuke.

Bezdrôtové slúchadlá WF-SP800N vyskúšali aj naše ambasádorky Iva a Veronika, a čo na ne hovoria?

Iva: "Slúchadlá ma veľmi milo prekvapili. Bála som sa, že mi vypadnú z uší, pretože som doteraz mala skúsenosť len s bezdrôtovými za krk, ale vďaka rôznym veľkostiam špuntov som si vybrala tie najlepšie padnúce a slúchadlá nevypadávajú, aj keď sa zdajú byť v ušiach trochu väčšie. Rýchlonabíjacie puzdro je super vychytávkou, takže nemusím stále riešiť kábel a počas prezlečenia sa do športového mám nabité na môj beh. Slúchadlá mi vyhovujú takmer za každého počasia, len keď mám nasadenú kapucňu, tak sa občas "prepínajú samy" dotykom bundy, čomu možno predchádzať nastavením ovládania v aplikácii, ktorá sa so slúchadlami spája. Druhým mínusom je ovládanie pri rýchlom behu alebo v daždi, kedy slúchadlá sú extrémne citlivé, a tak sa ľahko prekliknite a miesto ďalšieho songu pustím ten rovnaký od začiatku. V konečnom hodnotení som so slúchadlami fakt spokojná a odporúčam ich každému bežcovi! "

Veronika:  "Keďže rada behám s hudbou, je pre mňa pri výbere slúchadiel dôležité, aby dobre držali v ušiach, a vždy preferujem bezdrôtové bežecké slúchadlá. Sony WF-SP800N sú skvelé v tom, že hrajú naozaj skvele, dokážu utlmiť okolitý hluk a veľkou výhodou je výdrž batérie, ktorú môžem len potvrdiť! (9 hodín samotné slúchadlá + 9 hodín nabíjacie puzdro), to môžem potvrdiť. Úprimne som čakala, že si lepšie poradí s vetrom a hlukom, ale inak drží naozaj perfektne v ušiach, majú krásny jednoduchý dizajn, takže vyzerajú skvele nielen pri športe."

Instagram