Nakúpte nad 120 € a ušetrite EXTRA 10 € s kódom: JOY1. Nakúpte nad 200 € a ušetrite EXTRA 20 € s kódom: JOY2. Chcem zľavu
ALTRA

ALTRA

25. 6. 2021 6 min. čítania

Východiskový bod: Z dlhodobého hľadiska je zdravšie, ak telo dokáže robiť to, na čo bolo od prírody určené. Altra ho chce čo najlepšie podporiť bežeckou obuvou.

Pred niekoľkými týždňami sme mali možnosť hovoriť s Nilsom z Altra a vzdelať sa v značke, ktorá vyrába tenisky, ktoré nám pomôžu zdravšie behať. Je to už desať rokov, čo spoločnosť Altra uviedla na trh svoju prvú bežeckú obuv Instinct, no teraz sa značka viac etablovala na vysoko konkurenčnom trhu s bežeckými teniskami.


Každý bežec  ti určite vie povedať dve alebo viac vecí: bežecké koleno, bolesti krížov, bolesti achilovky, najrôznejšie problémy s nohami a, a, a. Altra s tým chce skoncovať.
Východiskový bod: Z dlhodobého hľadiska je zdravšie, ak telo dokáže urobiť to, na čo bolo od prírody určené. Altra ho chce čo najlepšie podporiť bežeckou obuvou.
Altra je momentálne primárne doma na asfaltoch a cestách. Rovnako však sledujú cieľ stať sa etablovanou značkou bežeckej obuvi, ktorá ponúka všetkým bežcom kvalitné tenisky pre ich každodenné behanie. Nielen na cestách, ale aj v teréne.

Blog 1

Kľúčové technológie

Víťazný vzorec Altra: nulový drop plus odpruženie a široký priestor pre prsty.
„Keby príroda rozmýšľala, že ľudia budú behať v teniskách so zvýšenou pätou a malým priestorom pre prsty, navrhla by na to nohu. Ale neurobila to; ľudská noha je určená na beh naboso.“ - Brian Beckstead (zakladateľ)


Altra FootShape Toe Box

Priestor pre prsty je podstatne širší ako u iných značiek. Hallux Valgus alebo Morton Neuroma - ku všetkým týmto zraneniam môže dôjsť pri stlačení špičky. Palec na nohe tomu pri behu zabráni a umožní prstom relaxovať a prirodzene sa rozširovať. Palec zostáva vyrovnaný pre maximálnu stabilitu a pevnosť. Tiež minimalizuje riziko vzniku pľuzgierov medzi prstami na nohách a podporuje lepšiu cirkuláciu v celej nohe.


Vyvážené tlmenie

Všetky bežecké tenisky majú drop nula milimetrov. To znamená, že päta a špička sú v rovnakej úrovni k zemi. To vytvára veľmi priamy cit so zemou, priamy prenos sily a prirodzený pohybový vzor pri behu. Podrážka je navrhnutá tak, aby podporovala preferované pohybové vzorce a poskytovala tlmenie bez ohľadu na to, kde chodidlo dopadne. Vyvážené odpruženie podporuje rovnomerné rozloženie hmotnosti po celom tele, zvyšuje správne vyrovnanie tela a celkovú stabilitu.

Blog 2

Kľúčové produkty


Základné produkty od Altra sú Rivera, Timp 3, a Lone Peak 5, a my ti ich teraz podrobne priblížime. 


Rivera 

Rivera je nová cestná bežecká obuv Altra a má úplne novú verziu tvaru chodidla, ktorá z nej robí tenisku, ktorá je ideálna ak chceš vyskúšať Altra úplne prvýkrát. Je to neutrálna cestná obuv so stredným tlmením, ktorá ponúka skvelú ochranu a odozvu. Mäkká medzipodrážka Altra EGO ™ harmonizuje s ľahkým a priedušným zvrškom zo sieťoviny, zatiaľ čo tkanina InnerFlex ™ s klinmi podporuje pružnosť. Je tiež veľmi ľahká, pružná na behanie. Táto rýchla teniska je obzvlášť vhodná na každodenné tréningy - či už na krátke vzdialenosti alebo až na maratón. Rivera je pripravená na každý deň, na každú cestu a na akýkoľvek beh.

Lone Peak 5

Toto je 5. vydanie Lone Peak, originálneho modelu trailovej obuvi spoločnosti Altra. Jedná sa o mierne tlmenú tenisku, ktorá je vybavená agresívnou podrážkou Altras MaxTrac pre stabilitu, priľnavosť a trakciu na chodníkoch. Takzvaný #Stoneguard tiež chráni pred kameňmi a drsnými povrchmi.
Normálne potrebuješ obuv pre ľahké trate s dĺžkou 5 km alebo 10 km a veľké, statné trate alebo dlhé túry. S Lone Peak máš z každého trochu - vďaka tomu je táto teniska v priebehu rokov taká populárna.


Timp 3

Navrhnutá špeciálne pre vysoko intenzívne trailové behy, Timp 3 je perfektnou teniskou základnej úrovne pre bežcov na trail. Je vhodná na cestný aj trailový beh, čo z nej robí dokonalú tenisku typu road-to-trail. Je vybavený zvinutým zvrškom zo sieťoviny a podrážkou MaxTrac ™, ktorá zaisťuje maximálnu trakciu na zemi. Úroveň komfortu je takmer ako cestná obuv a tvoje nohy sa ti poďakujú - dokonca aj po kilometroch prašných dní a dlhých a tvrdých cestách.

Zaujíma ťa, aké tenisky navrhujú bežci pre bežcov? Chce šobuv, ktorá posúva tvoj potenciál ďalej a pôsobí prirodzeným spôsobom na tvoje telo? Potom určite musíš vyskúšať Altra.

Klikne sem pre ALTRA ponuku!