5% extra zľava pre členov klubu práve teraz Staň sa členom
ASICS WORLD EKIDEN 2021

ASICS WORLD EKIDEN 2021

1. 11. 2021 5 min. čítania

Virtuálny štafetový maratón ASICS WORLD EKIDEN ide do druhého kola. A tu sú 3 neprekonateľné dôvody, prečo sa ho zúčastniť v predstihu: 

Objav tímovú prácu a súťaživého ducha Ekidenu - virtuálne.

Virtuálny štafetový maratón ASICS WORLD EKIDEN ide do druhého kola. A tu sú 3 neprekonateľné dôvody, prečo sa ho zúčastniť v predstihu:

  • Od 10. do 22. novembra môžeš aj ty rozhýbať svet pozitívnym myslením.
  • Registrácia je bezplatná 
  • Z každej účasti sa získava príspevok pre organizáciu Deutsche Depressionshilfe (Nemecká pomoc pri depresii).

Odteraz sa môžu registrovať ľudia všetkých schopností v tímoch do šiestich osôb. Spoločne absolvujú maratónsku vzdialenosť 42,195 km v štafete od 10. do 22. novembra: tri etapy po 5 km, dve po 10 km a jednu po 7,195 km. Motto "Bežme spolu, pozdvihnime svet" upozorňuje na pozitívny vplyv pohybu na duševné zdravie. Za každého bežca, ktorý sa zaregistruje na ASICS WORLD EKIDEN 2021, venuje ASICS 2 € na Deutsche Depressionshilfe (Nemecká pomoc pri depresii). Každý šesťčlenný tím tak vygeneruje 12 €. 

Nechaj sa teda inšpirovať, motivovať a posunúť na hranicu svojich možností pri súperení s tímami z celého sveta.

Registrácia

Kapitán tímu zostaví šesťčlenný tím. Je dôležité poznamenať, že každý člen tímu sa musí zaregistrovať sám. Najjednoduchšie to urobí kapitán, ktorý sa zaregistruje ako prvý a vytvorí tím. Po dokončení registrácie bude vyzvaný, aby pozval ostatných členov do svojho tímu prostredníctvom jedinečného odkazu. Tento odkaz potom môže poslať priamo prostredníctvom textovej správy alebo e-mailu, prípadne ho skopírovať a vložiť do vlastnej správy. Kapitán vytvorí tím a všetci ostatní členovia sa musia k tomuto tímu pripojiť (povolených je maximálne šesť členov tímu). 

Registrácia je možná prostredníctvom aplikácie Runkeeper pre ASICS World Ekiden 2021, ako aj prostredníctvom stránky s registráciou na podujatie. 

Registruj sa tu!

Priebeh

Každý člen tímu prejde vzdialenosť od 5 do 10 km, takže spoločne absolvujete maratón. V zásade sa plánuje nasledovné rozdelenie: Tri etapy po 5 km, dve po 10 km a jedna po 7,195 km. Na ASICS World Ekiden 2021 sa však môžu zúčastniť aj menšie tímy. Ak chcete bežať s menej ako šiestimi členmi tímu, niektorí bežci budú musieť absolvovať viac etáp tak, že sa prihlásia viackrát a vždy sa pripoja k tomu istému tímu. Na úspešné dokončenie štafety je potrebné vyplniť a odbehnúť všetkých šesť čiastkových úsekov v aplikácii ASICS Runkeeper™.

Trackovanie

Sleduj svoj beh Ekiden v reálnom čase pomocou aplikácie ASICS Runkeeper. Ak chceš začať behať, otvor aplikáciu na svojom mobilnom zariadení a prejdi na kartu Discover (iOS) alebo Runs (Android). Vyber ASICS World Ekiden 2021 a klepni na "Sledovať beh teraz". Bež. Po prekonaní vzdialenosti stlač v aplikácii Runkeeper tlačidlo "Pause" a potom "Stop" a ulož svoj beh. Úsek, ktorý si absolvoval/-a, sa automaticky zverejní na stránke s výsledkami ASICS World Ekiden 2021.

Bež spolu a mentálne posilni svet

 ASICS pozýva bežcov* z celého sveta, aby spoločne behali a zlepšili si tak duševnú pohodu. ASICS, akronym latinského "Anima Sana in Corpore Sano", teda "zdravý duch v zdravom tele", už viac ako 70 rokov obhajuje pozitívny vplyv športu na telo a myseľ. Dnes, v roku 2021, je cieľom spoločnosti ASICS inšpirovať a podporovať milióny ľudí, aby cvičili pre svoje duševné zdravie.
 
Keď ASICS WORLD EKIDEN minulý rok debutoval, virtuálne bežecké podujatie spojilo viac ako 56 000 ľudí zo 179 krajín.

Prihlás sa teraz!