MID SEASON SALE - Ušetri až 60 % na vybraných produktoch Nakupuj
Beháš v správnej teniske?

Beháš v správnej teniske?

20. 12. 2022 3 min. čítania

Pomôžeme ti vybrať tú správnu bežeckú obuv v pár krokoch. Vyskúšaj náš Shoe Finder.

Štúdia spoločnosti Asics ukázala, že 81% bežcov si pravdepodobne kupuje nesprávnu bežeckú obuv.
Začiatočníci, profesionáli, neutrálni bežci, ultra bežci - každý bežec má inú biomechaniku a behá inak, a preto potrebuje inú bežeckú obuv. Áno, existuje dôvod, prečo existuje milión rôznych bežeckých tenisiek. A niet divu, že sa mnohí z nás stratili vo vesmíre bežeckých topánok a kúpili si nesprávnu obuv.

Vyskúšaj náš Shoe Finder

Spoločnosť Asics tieto zistenia brala ako výkrik, ktorý má bežcov viesť k správnej obuvi pre ich potreby. Značka zaraďuje svoje bežecké topánky do kategórie „behajte ďalej, rýchlejšie a ďalej“ - v každej kategórii ponúkajú neutrálne modely (ako väčšina existujúcich bežeckých topánok) pre bežných pronátorov a modely s mimoriadnou podporou nadmernej pronácie. Tieto dve základné klasifikácie tréningovej obuvi, rýchlej tréningovej a závodnej obuvi a trailovej obuvi so zameraním na vlastnosti vašich nôh sa zdajú zrejmé ...

... Viete však, prečo beháte v terajšej obuvi? Majú vaše tenisky mäkšie alebo priamejšie odpruženie? Prečo ste si vybrali práve tie? Viete vôbec, či uprednostňujete mäkšie alebo priamejšie tlmenie? A ešte dôležitejšie pre ktoré behy používate bežecké tenisky? Sú skutočne vhodné na toto použitie? Pretekárska teniska s karbónovou podrážkou by sa nemala považovať za vašu každodennú tréningovú obuv, len aby vám poskytla ten rýchlejší pocit, vďaka ktorému sa po behu budete cítiť lepšie :).

Navyše sa neodporúča nosiť rovnakú bežeckú obuv pre každý beh. Ak beháte viac ako dvakrát týždenne, mali by ste prepínať medzi bežeckými topánkami, aby mali vaše chodidlá rôzne pocity. Ktoré modely by však vyhovovali vašim preferenciám, vášmu bežeckému štýlu a vašej biomechanike? Pomôžeme vám nájsť perfektnú bežeckú obuv len v niekoľkých krokoch.

Vyskúšaj náš Shoe Finder


PRODUKTOVÉ RADY
METASPEED SKY+
asics
Udržateľnosť
GEL-NIMBUS 26
asics
Nové
SUPERBLAST
asics
Nové
METASPEED SKY+
asics
Udržateľnosť
METASPEED EDGE+
asics
METASPEED EDGE+
asics
METASPEED SP
asics
METASPEED MD
asics
METASPEED SKY+
asics
Udržateľnosť
GEL-KINSEI MAX
asics
Udržateľnosť
GEL-KAYANO 29
asics
Udržateľnosť
GEL-NIMBUS 25
asics
Udržateľnosť
Predchádzajúce
Ďalšie