END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz
Bežecké tenisky vhodné na lesné chodníky

Bežecké tenisky vhodné na lesné chodníky

15. 11. 2022 5 min. čítania

Bežecké tenisky pre beh po lesných chodníčkoch musia spĺňať niekoľko základných parametrov. Nerovné povrchy, korene, kamene a vlhko sú neľahké podmienky. V akých teniskách vybehnúť?

Lesy patria medzi najobľubenejšie miesta na beh. Sú unikátne v každom ročnom období a prinášajú pokoj a kľud pre dušu. Ak si ich chceš užiť na maximum a v bezpečí, potrebuješ tú správnu výbavu - začneme bežeckými teniskami, ktoré sú kľúčom každého behu! 

Je jasné, že cestné tenisky ti v teréne veľmi neposlúžia. Trailové tenisky pre lesné povrchy budú ten najlepší parťák. Majú zopár výhod, ktoré oceníš pri behu po lese: 

  • Agresívny grip, ktorý sa zahryzne do terénu a umožní ti bežať s istotou 
  • Odolné materiály, ktoré ochránia tvoje chodidlá pred odreninami
  • Optimálny level tlmenia, ktorý zabezpečí kontakt s povrchom 
  • Nepremokavý zvršok, či Gore-Tex membrána, ktorá udrží tvoje nohy v suchu 

Prečo sú tieto vlastnosti dôležité? Pomáhajú redukovať riziko vzniku zranení počas behu, ktoré je rapídne vyššie pri trailových behoch.

Ktoré tenisky sú najlepšie pre lesné behy? Máme pre teba tipy na 5 tenisiek ideálnych na beh po lese - všetko sú to trailové tenisky, avšak každý model je vhodné pre iného bežca. Ktoré si vyberieš ty? 

1. Salomon Speedcross

Trailové tenisky od značky Salomon sú vždy dobrá voľba. Kolekcia Speedcross je vhodná pre takmer všetky typy povrchov - nespevnené lesné cesty, technické kopcovité terény, aj kamenisté povrchy.  Návrat energie zabezpečuje technológie EnergyCell™+ v podrážke tenisiek. Vzhľadom na konštrukciu obuvi, sú tieto tenisky vhodné na dlhé voľné behy.

Pánske Dámske

SalomonSpeedcross

2. adidas Terrex

Hľadáš tenisky vyrobené z udržateľných materiálov? To a omnoho viac ponúkajú modely adidas Terrex. Trailová obuv exkluzívne na nerovné, mokré povrchy v lese, kde trakciu zabezpečuje vrstva podrážky Continental a Gore-Tex technolégia udrží tvoje chodidlá v suchu. Tenisky sú priedušné a zároveň odolné a sú skvelými všestrannými tréningovými teniskami na kratšie aj dlhšie vzdialenosti. 

Pánske Dámske

adidasTerrex

3. Saucony Peregrine

Je tvojim cieľom rýchlosť? Tenisky Saucony Peregrine sú pomenované podľa najrýchlejšieho vtáka a doslova ti dajú krídla. Agresívy grip vyrobený z adhezívnej gumy PWRTRAC ťa udrží na nohách aj na nespevnených, mokrých a šmykľavých povrchoch. Priprav sa a vybehni na trailové dobrodružstvo! 

Pánske Dámske

SauconyPeregrine

4. Inov-8 Parkclaw

Ak s trailovými a lesnými behmi ešte len začínaš, tieto tenisky sú pre teba tie pravé. Ponúkajú komfort a tlmenie cestných tenisiek, ale vďaka dostatočnému gripu sú vhodné aj na behy po lesoch a mestských parkoch. Podrážka powerflow+ sa skladá z dvoch častí - tvrdšia a dynamická spodná časť, zatiaľ čo vrchná časť je vyrobená z mäkších materiálov zabezpečujúcich komfort. Medzi týmito dvoma časťami je DFB polymérová výstuž, ktorá kopíruje tvar chodidla a zlepšuje celkovú stabilitu tenisiek. 

Pánske Dámske

Inov8Parkclaw

5. Altra Lone Peak

Máš skvelú bežeckú techniku a hľadáš tenisky s nulovým dropom? Potom bude pre teba kolekcia Lone Peak od načky Altra. Minimalistické tenisky so stredným množstvom tlmenia a nulovým dropom, čiže. nulovým rozdielom výšky tlmenia na päte vs. špičke. Vďaka skvelej trakcii sa na ne môžeš spoľahnúť na mokrých aj suchých trailoch. Ako väčšina modelov Altra, aj tieto majú širší strih.

Pánske Dámske

AltraLonePeak

Top4Running TIP: Nevieš sa rozhodnúť, či radšej kúpiť trailové aleb cestné tenisky? Vyskúšaj zlatú strednú cestu - bežecké tenisky na cestu aj trail.

Ako bežecká špeciálka ťa vybavíme od hlavy až po päty! Prezri si našu ponuku oblečenia, výbavy a tenisiek a vybehni na ďalšie trailové dobrodružstvo! 

Bežecké oblečenie Bežecká výbava