LEN PRE ČLENOV: Dodatočná zľava 7 % skoro na všetko -- days --:--:-- Chcem do klubu
Cross EC: Štvrý titul pre Jakoba Ingebrigtsena

21. 12. 2021 2 min. čítania

Rok 2021 sa už takmer skončil, ale pre bežcov bol posledným medzinárodným vrcholom: Majstrovstvá Európy v krose v írskom Dubline.

Cross EM Jakob Ingebrigtsen

Štvrtý medzinárodný titul v roku 2021 pre Jakoba Ingebrigtsena

Jedným z vrcholov víkendu boli preteky Jakoba Ingebrigtsena. V roku 2021 už získal olympijský titul na 1500 m a začiatkom roka dva tituly na halových majstrovstvách Európy. Jeho cieľom bolo: "Vždy som sa snažil o to, aby som sa dostal na vrchol: Získať svoj štvrtý medzinárodný titul v roku 2021. A vysoké očakávania sa mu podarilo naplniť ziskom svojej prvej zlatej medaily na majstrovstvách Európy v krose na seniorskej úrovni.

Zaujímavosť: Nahradil svojho brata Filipa Ingebrigtsena, ktorý získal titul na majstrovstvách Európy v krose 2018 v holandskom Tilburgu. Tento rok si striebro odniesol Aras Kaya z Turecka a bronz Jimmy Gressier z Francúzska.

Cross EM England

Charles Hicks bol veľmi dojatý, keď prešiel cieľovou čiarou a získal zlatú medailu v pretekoch mužov do 23 rokov pred Írom Darraghom Mcelhinneym a Rubenom Querinjeanom z Luxemburska.

Rýchly ženský pretek

Preteky žien začali veľmi rýchlo. Málokto dokázal držať krok s rýchlosťou Karoline Bjerkeli Grovdal z Nórska, Meraf Bahta zo Švédska a Nemky Konstanze Klosterhalfen. Po 4900 metroch Klosterhalfenová už nedokázala stíhať vysoké tempo a musela ho pustiť. Naopak, Alina Rehová ju dokázala dobehnúť a vďaka skvelému záverečnému šprintu zabezpečila Nemecku bronzovú medailu. Bahtaová získala striebornú medailu a Grovdalová je novou majsterkou Európy v krose.

Cross EM Italia

Nadia Battoclettiová získala zlato v pretekoch žien do 23 rokov, a to veľmi tesným víťazstvom. Až 300 metrov pred cieľom sa dokázala vzdialiť od Slovinky Kláry Lukanovej, ktorá sa skončila druhá, a Mariany Machado z Portugalska, ktorá si zabezpečila bronzovú medailu.

Mimoriadne pôsobivé na celom podujatí: Na majstrovstvách Európy žien do 20 rokov sa v prvej desiatke umiestnili celkovo štyri Nemky.