Fotenie Nike Trail v Barcelone

Fotenie Nike Trail v Barcelone

23. 8. 2020 5 min. čítania

Mnohokrát ma premôže pocit, že všetko, čo som dosiahol, je náhoda, že je to nezaslúžené a že je len otázkou času, kedy si to všetci uvedomia a všetko sa rozpadne.

Nedávno som čítal, že tento pocit je známy ako "podvodný syndróm", ktorý sa vyznačuje vierou, že ostatní majú na seba príliš veľkorysý pohľad. Ďalej sa obávame, že zistíme, že tieto schopnosti nemáme, a neprisudzujeme naše úspechy nášmu úsiliu a talentu, ale šťastiu.

foto Nike Trail Barcelona

A ten pocit sa ma nedávno zmocnil znova, keď mi bolo povedané, že by som sa mohol zúčastniť fotenia novej kolekcie Nike Trail, cestovať do Barcelony na veľkolepé miesto ako Tibidabo. V týchto dňoch som mal medzi potvrdením alebo nie (problémy kvôli COVID-19) pochybnosti o tom, či si to skutočne zaslúžim alebo nie; že všetky tieto zážitky, ktoré vďaka Top4running mám, sú šťastie.
Ale zároveň sú to sny, ktoré som vždy mal a ktoré si plním. Vďaka tomu sa cítim živý, motivovaný a dychtivý robiť veci lepšie a lepšie, učiť sa od najlepších a obklopovať sa tímom, ktorý so mnou vždy počíta.

foto Nike Trail Barcelona

Superrýchly výlet do Barcelony začal dlhou cestou autom z Murcie s rúškom na viac ako 7 hodín. Keď som dorazil, tím Top4Running na mňa čakal s výborným espressom. Mali sme čas sa chvíľu rozprávať a zároveň sme vyzdvihli nového člena, ambassadorku Top4Running #niketrail, Cristinu.

Akonáhle sme sa zoznámili, začali sme sa baviť o projektoch, našich životoch, psoch, autách a predovšetkým o behu, čo je to, čo nás vášnivo baví. Nemohli sme však zostať príliš dlho, druhý deň sme mali v pláne vstávať veľmi skoro, aby sme zachytili krásu prírody a východ slnka. Nápad to bol výborného fotografa Jonathana (Ehovu), ktorý chcel zachytiť práve toto ranné svetlo a veľmi dobre tak naplánoval čas fotenia.

foto Nike Trail Barcelona

Päť ráno, zvoní budík, otvorím oči, všetko je stále tmavé, ale vyskočím z postele a chystám sa hľadať osud. Dorazíme na úpätí Tibidabo, výhľady sú neprekonateľné, výhľad na Barcelonu je v tú hodinu naozaj pôsobivý, najmä pre tajného milenca tohto mesta, ako som ja. Napĺňa ma šťastím, keď vidím počet ľudí, ktorí v tejto oblasti športuje. Kedykoľvek vidím pohyb, mám pocit, že je spoločnosť vychovávaná k športu, a vďaka tomu sa cítim dobre.

Akonáhle sme sa stretli na prvom mieste fotenia, pripravili sme sa podľa Jonathanových pokynov a behali hore a dole čo najprirodzenejšie. Rozhýbal nás slušne. "Ďalších päť" bola jeho obľúbená fráza, ale ani Cristina, ani ja sme sa nesťažovali, bavilo nás to. Okrem toho, s tými prvými svetlami nebolo možné prestať behať. Na druhom mieste už bolo slnko vyššie a vďaka vlhkosti z nás tiekol pot.

foto Nike Trail Barcelona

Zostala iba jedna tímová fotografia a išli sme na obed na pláž - ako dobre sa ten prípitok pri káve pije po dobre vykonanej práci! Pri stole sme hovorili o pocitoch z tenisiek Nike PEGASUS TRAIL 2 a zhodli sme sa, že sú TOP! Ich hlavnou charakteristikou je ich všestrannosť, „sú dobré na všetko“, je fráza, ktorú o nich môže povedať ktokoľvek, vezmú vás z mesta do hôr, prinútia vás k pôžitku a späť vás nechajú na pláži, bez nejakých problémov.

foto Nike Trail Barcelona

Pochybovanie o sebe hrá úlohu v našom vlastnom vývoji; je to stimul k zlepšeniu a tvrdou prácou nás posúva k perfekcionizmu.

Chemi (Ambassador of Top4Running)

photographer: Jonathan Rodrigo