POUŽI KÓD: COUPON1: 16€ zľava (nad 160€), COUPON2: 25€ zľava (nad 220€) -- days --:--:-- VYUŽI TO
Go Faster Together: Behind the Runners

Go Faster Together: Behind the Runners

19. 1. 2022 3 min. čítania

Každý bežec/bežkyňa má svoj príbeh. Na sociálnych sieťach to často vyzerá tak jednoducho a bez námahy: Behať každý deň, hýbať sa, vyhrávať preteky, prekonávať osobné rekordy. V skutočnom živote má však každý bežec svoje vzostupy a pády: či už ide o zranenia, problémy s motiváciou alebo boj s vlastným osobným pokrokom.

Každý bežec/bežkyňa má svoj veľmi individuálny a osobný bežecký príbeh. Počas celého roka budeme zdieľať skutočné príbehy našich ambasádorov. Chceme ti tak dodať motiváciu k pohybu ako takému. Aj keď to vyzerá akokoľvek náročne, pokračuj a jednoducho sa nevzdávaj!

Mona @trackingmona

Behind the runners: Mona

Mona si našla cestu k behu cez atletiku v roku 2015 po približne 10 rokoch futbalového tréningu. Začiatky boli pre ňu skutočnou výzvou: psychicky aj fyzicky spadla do hlbokej jamy. Počas tohto obdobia musela prerušiť mnohé tréningy a nebola schopná pokračovať v žiadnom zo svojich predchádzajúcich tréningov.

"Takúto situáciu som nikdy nezažila, nedokážem to? To jednoducho nikdy neexistovalo."

Teraz Mona pracuje na svojom návrate. Chce sa vrátiť na dráhu, ale tentoraz vedome počúvať svoje telo!

 

Klikni a pozri si príbeh Mony

 

Aaron @whambam_cam

Behind the runners: Aaron

Aaronova cesta sa začala na olympijských hrách v roku 2000 v Sydney. Sledovanie týchto odhodlaných športovcov, ktorí zo seba vydali všetko a išli za svojimi snami, mu dodalo obrovskú motiváciu skúsiť šprint.

Čoskoro si uvedomil, že krátky šprint nezodpovedá jeho schopnostiam. Kedysi však neznášal beh dlhší ako jeden kilometer. "Myslel som si, že je to zbytočné a príliš únavné," tak sa vyjadril Aaron. S presťahovaním sa z Veľkej Británie do Berlína sa rozhodol, že dlhšie vzdialenosti predsa len vyskúša. A pomaly si tento nový druh behu zamiloval.

"Teraz ma dlhý beh uvádza do skvelého stavu mysle, ktorý mi umožňuje byť prítomný so svojimi myšlienkami a cítiť spojenie so svojím telom"

Samozrejme, na tejto ceste musel čeliť aj neúspechom. Za svoje najväčšie bežecké výzvy označuje prekonanie niekoľkých zranení. Ale aj to, že nie vždy videl výsledky v krátkodobom horizonte.

"Zistil som, že najlepšie je mať na pamäti, že každý krok, ktorý počas tréningu urobím, sa pridáva do mojej "banky", a tým sa každý zisk bez ohľadu na to, aký veľký alebo malý je, zhromažďuje, aby sa mohol použiť počas súťaže, ktorá potom prinesie víťazný alebo osobný najlepší výkon."

Dlhodobé ciele bývalého šprintéra? Absolvovanie ultra trailových pretekov na 100 km, triatlon a Ironman!

Klikni sem pre Aaronov príbeh!

Sleduj nás - v priebehu roka budú pribúdať ďalšie a ďalšie osobné bežecké príbehy.

Go Faster. Together.