END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

INEOS 1:59 CHALLENGE

V sobotu mi zvoní budík v 5:30 ráno. Prvýkrát nevylehávám v posteli. Všetko naberá rýchly sled udalostí. Rýchlo sa naraňajkovať, vyčistiť zuby, zbaliť veci a vyraziť smer Viedeň. Pri príchode do Viedne ma trošičku desí počasie, ktoré rozhodne nie je, ako meteorológovia predpovedali. Rýchlo skontrolujem oficiálne stránky INEOS 1:59 CHALLENGE, či všetko platí a nezmenil sa čas štartu. Nič sa nemení.

INEOS 1:59 CHALLENGE

Dostávam sa k miestu diania. Zrazu z pokojnej Viedne sa dostávam medzi davy ľudí, ktorí si nechcú nechať ujsť túto obrovskú atletickú udalosť. Zachvilku nám je oznámené, že Eliud Kipchoge so svojimi vodičmi odštartoval. Po celom tele mi naskočila husia koža. Stále som tomu nemohol uveriť, že som pri tom.

Každý si zrazu rýchlo hľadá miesto pri trati. Každý chce vidieť Eliuda. Za pár minút je to tu. Blikajúce policajné auto sa zjaví v diaľke. Za ním auto s logom INEOS 1:59 CHALLENGE a už ide vidieť aj skupinka bežcov. Stovky, skôr tisíce fanúšikov pri trati začínajú fandiť. Neuveriteľné. Šialená rýchlosť bežcov. Počas niekoľkých mála minút sú u nás. Jedno z áut, ktoré ide pred bežcami im zeleným laserom diktuje tempo. Je dôležité, aby Eliud bežal čo najrovnomernejším tempom. Všetci ľudia pri trati sa snažia atlétov čo najviac povzbudiť. Atmosféra je neopísateľná. Po chvíli už nejde počuť ani komentátora a nám sa naskytá nezabudnuteľný zážitok v živote. Vidím Eliuda na vlastné oči. Hoci je schovaný uprostred balíka bežcov bežiacich v ružových teniskách Nike ZoomX Vaporfly Next%, tak nejde prehliadnuť jeho elegantný štýl behu. Vyzerá uvoľnene a v pohode, ako keby sa šiel len tak prebehnúť s kamarátmi po viedenskom Prátri, ale nie je tomu samozrejme tak. Snaží sa prelomiť ako prvý človek v histórii magickú hranicu, a to dvoch hodín na maratónskej trati.

INEOS 1:59 CHALLENGE

Podporiť Eliuda do rakúskej metropoly prišiel aj kenský prezident, ktorý Kipchogeho označil za národnú legendu! Kipchoge si počína s traťou veľmi dobre a do cieľa sa dostáva za obrovského jasotu ľudí v čase 1: 59: 40,2. Neuveriteľné, čo dokázal a jeho heslo No Human Is Limited je určite na mieste. Kenskí fanúšikovia ihneď začínajú spievať svoje oslavné piesne a tancovať v dave ľudí. Veľmi krásny pohľad na kenských fanúšikov, ako si dokážu užívať atletiku a akú radosť im prináša.

Bol to veľmi krásny a nezabudnuteľný deň môjho života. Byť u takejto akcie s tak úžasnou atmosférou bolo fantastické. Je to obrovská motivácia pre všetkých bežcov, takže ti ďakujeme Eliud.

Jan Kunčický, Top4Running

Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
ZoomX Vaporfly Next% 3
nike
Nové
Air Zoom Alphafly NEXT%
nike
Nové
Invincible 3
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Air Zoom Victory Racing Shoe
nike
ZoomX Dragonfly
nike
ZoomX Dragonfly Bowerman Track Club
nike
Zoom Fly 4
nike
Predchádzajúce
Ďalšie