END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

Maurten - inovatívna hydrogelová technológia

Sobota 12. októbra, kedy Eliud Kipchoge ako prvý človek ubehol maratón pod 2 hodiny, sa zapíše do bežeckej histórie.

Maurten

O rok skôr, v Berlíne, kde padol svetový rekord, Eliud Kipchoge prvýkrát použil Maurten *GEL 100. Od tej doby je jeho športový výkon podporovaný značkou Maurten, ktorú novo zoženieš aj u nás. Nielen Eliud Kipchoge ale aj ďalší svetoví športovci ako je Ján Frodeno, Kenenisa Bekele, Mo Farah, Ashe Beker, Vivian Cheruiyot dopĺňajú Maurten počas svojich pretekov.

Produkty Maurten sú postavené na hygrogelovej technológii. Hydrogél umožňuje hladký priechod žalúdkom do čriev, kde sa absorbuje voda, soľ a uhľohydráty. Hydrogély sú široko používané v potravinárskom priemysle, často ako zahusťovadlá a štrukturanty. Hydrogél je štruktúra na báze biopolyméru a vody s veľmi malými pórmi. Ako trojrozmerná sieť so schopnosťou zadržiavať vodu vyzerá a správa sa ako kuchynská huba. Maurten používa vo svojom hydrogéle najúčinnejší zdroj energie z okolia - uhľohydráty.

Produkty Maurten sú založené na kombinácii prírodných ingrediencií - vláknin alginátu (extrahované z bunkových stien hnedých rias) a pektínu. Práve tieto dve vlákniny spolu vytvárajú hydrogél citlivý na pH.

Maurten

Ani gél ani drink Maurten neobsahuje dodatočnú príchuť. Všetko je tak prirodzené a sám môžeš premýšľať nad tým, čo ti chuť Maurten pripomína :)

Maurten tiež nepodporuje pridané farbivá alebo konzervačné látky. Produkty sú z naozaj čisto prírodných ingrediencií. Nič zbytočného navyše.

 Maurten Gel - hydrogelová technológia umožňuje hladší transport uhľohydrátov žalúdkom do čreva, kde sú uhľohydráty absorbované. Hydrogél je vytváraný pri výrobe kombinovaním alginátu sodného a uhličitanu vápenatého za presných podmienok.

Drink Maurten - pri zmiešaní s vodou budeš mať tekutý športový nápoj obsahujúci vysoké koncentrácie uhľohydrátov. Nápoj sa okamžite premieňa na hydrogél v kyslosti žalúdka a zapuzdruje uhľohydráty. Hydrogél potom umožňuje hladký transport športového nápoja žalúdkom do čreva, kde sa absorbuje voda, soľ a uhľohydráty.

Zaujíma ťa, ako Maurten chutí? Ak bude pôsobiť aj na tvoj výkon? Vyskúšaj a sám uvidíš výsledky! :-)

Top4Running tím