Kód: CRAFT30: - 30% zľava z pôvodnej ceny na všetky produkty Craft Nakúp teraz
Momenty z roku 2021

29. 12. 2021 11 min. čítania

Pre komunitu Top4Running sa končí rok plný udalostí. Mohli sme sprevádzať mnohé športové vrcholy, ako napríklad majstrovstvá Nemecka v atletike, berlínsky maratón alebo majstrovstvá Európy v krose. Ďalší vrchol: v auguste sme v nemeckom Berlíne konečne otvorili náš vlastný obchod!

Pohľad naspäť na bežecký rok 2021

Január

Spustenie našej exkluzívnej kolekcie: Nike x Top4Running

V januári sme ako vôbec prvý bežecký obchod uviedli na trh atletickú kolekciu spolu so spoločnosťou Nike. Exkluzívna kolekcia je k dispozícii len v obchode Top4Running. Ešte pred uvedením na trh sa nám podarilo inovatívnym oblečením presvedčiť Nele Weßelovú a Juliusa Lawnika. Myšlienka našej kolekcie? Každý bežec by sa mal vo svojom súťažnom oblečení cítiť pohodlne. Ak sa tak stane, bude môcť podávať tie najlepšie výkony.

Nike Team

Kúp si Nike Team kolekciu

Február

Nemecké halové majstrovstvá v Dortmunde

Halové majstrovstvá Nemecka v Dortmunde sa konali vo februári za prísnych hygienických predpisov. Žiaľ, povolená bola len malá elitné štartovacia listina a diváci neboli vôbec pripustení.

Naši ambasádori Top4Running Djamila Böhmová, Nele Weßelová, Jana Reinertová a Karl Bebendorf sa napriek náročným podmienkam dokázali kvalifikovať a úspešne súťažili v rôznych disciplínach: Djamila na 400 m, a teda na najkratšej vzdialenosti, Nele a Jana boli konkurentkami na štarte 800 m. Nele tesne ušla medaila, keď obsadila fantastické štvrté miesto. Karl sa dostal na stupne víťazov, keď v behu na 1500 m získal bronzovú medailu.

Gallery

Marec

Menštruačný cyklus a vrcholový šport

V marci ASICS predstavil exkluzívnu kolekciu Sakura pre ženy. Sakura je japonské slovo, ktoré znamená čerešňový kvet, a kolekcia je založená na jeho farbách. Spoločnosť Top4Running využila túto kolekciu ako príležitosť na natočenie prvej kampane zameranej na ženy s Djamilou Böhmovou. Vo videu naša ambasádorka Top4Running hovorí o téme, ktorej sa do dnešných dní venovalo príliš málo pozornosti: Úloha menštruačného cyklu v živote športovca. Djamila je súťažná športovkyňa, vysvetľuje, ako sa jej darí zladiť menštruáciu a šport.

Pozri si naše video

Jún

Nemecké majstrovstvá

Majstrovstvá Nemecka v Braunschweigu sa mohli konať pred publikom,pre trochu pocit normálnosti. Hoci sa na štadióne zišiel len veľmi malý, obmedzený kontingent divákov, atmosféru to nijako neoslabilo.

Naši štyria najlepší Djamila Böhmová, Nele Weßelová, Jana Reinertová a Karl Bebendorf sa kvalifikovali na majstrovstvá Nemecka pod holým nebom. Karl dosiahol veľký prevrat: senzačne sa stal majstrom Nemecka v behu na 3000 m cez prekážky, Djamila získala bronzovú medailu v behu na 400 m cez prekážky. Florian Kurrasch bol opäť pri tom ako oficiálny fotograf a mohol zachytiť emotívne zábery pre Top4Running.

Gallery

Júl

Go Faster.Together.Kampaň.

V júli sme konečne mohli zverejniť našu prvú kampaň. Umožnila nám ukázať, kto sme a o čom Top4Running je: bežecká komunita združujúca bežcov z rôznych krajín sveta, ktorí sa spájajú na trati, na ceste alebo na horských chodníkoch. Uvoľňujeme mocnú silu tímu, ktorá umožňuje každému byť rýchlejší. Bez ohľadu na to, kde začneš.

Gallery

adidas fotenie v Paríži

V auguste sme sa s adidasom stretli v Paríži. O čom to celé bolo? Rýchla rodina adidas Adizero! Ktorá sa naďalej rozširuje. Pozri si exkluzívne dojmy z natáčania vo videu:

Adidas Shooting Paris

August

Konečne! Otvorenie obchodu Top4Running

Od augusta nájdeš v Berlíne náš vlajkový obchod: vyskúšaj si najnovšie bežecké tenisky, tretry a bežecké oblečenie. Otvorenie predajne sme oslávili behom s berlínskym bežeckým klubom. Ústredný prvok predajne? Naše laboratórium Currex 5D! To posunie tvoju bežeckú analýzu na novú úroveň. Určite by ste sa tu mali zastaviť, aby ste zo svojej bežeckej obuvi a techniky behu vyťažili maximum.

T4R Store

Pozri si naše video z otvorenia predajne

Berlínsky polmaratón

Polmaratón v nemeckom hlavnom meste volá! A aký to bol deň! Celkovo sa ho zúčastnilo 15 096 štartujúcich zo 130 rôznych krajín, z toho 14 508 bežcov. Keňanka Joyciline Jepkosgeiová vytvorila nový veľkolepý traťový rekord časom 65:16 min. V pretekoch mužov zabehol Keňan Felix Kipkoech dokonca doteraz najrýchlejší čas roka na polmaratónskej vzdialenosti 58:57 minút.

S Lisou Rihm, Tomom Gröschlom a Xavim Fernandezom sme mali na štarte troch našich najlepších ambasádorov. A všetci zabehli osobné rekordy! To svedčí o berlínskom polmaratóne, trati a najmä atmosfére!

Gallery

Svetová trieda v Zurich: Finále Diamantovej ligy

Finále Diamantovej ligy sa blíži! Kto vyhrá jackpot, odnesie si trofej a peniaze? Na atletické hviezdy čaká spolu 2,1 milióna eur v peňažných odmenách!
Ďakujeme spoločnosti Puma, že nás pozvala! Spolu s bežeckou značkou sme mohli tento večer zachytiť pre našu Top4Running komunitu skvelé zábery.

Gallery

Vltava Run

Tento mesiac sme mali ďalší Top4Running vrchol: Vlatava Run! "Náš beh" je dlhý 360 kilometrov a začína na Šumave v južných Čechách a vedie až do Prahy. Povedie ťa po trasách po poľných cestách, cez Národný park Šumava, popri riekach a po chodníkoch. Čakajú ťa fascinujúce výhľady z kopcov, zostup do údolia a beh cez historické mestá v južných a stredných Čechách. Bežať budeš cez deň, ale aj v noci - jedinečný zážitok!

Obrovská vzdialenosť sa beží ako štafeta, v každom tíme je 8 bežcov, maximálne 12. Samozrejme, na štarte sme mali tím medzinárodných ambasádorov v zložení Jan Kürsten, Sassimoves, Iva Kopková a Xavi Fernandez. Vedeli ste? Spoločnosť Top4Running bola založená v Českej republike.

Vltava Run sa uskutoční aj v roku 2022: v kalendári si poznač 14. - 15. máj!

Klikne pre viac informácii

Berlínsky maratón

S krédom #restartrunning zaznel štartovací signál na berlínskom maratóne! Skutočný vrchol na maratónskych tratiach tohto sveta. V neposlednom rade aj vďaka Eliudovi Kipchogeovi, ktorý v Berlíne vytvoril nový svetový rekord na maratóne 2018 v čase 2:01:39 h.

Berlínsky maratón bol tento rok zároveň najväčším maratónom na svete od začiatku pandémie koróny. V takmer dokonalých bežeckých podmienkach so slnečným svitom a 18 stupňami sa na trať vydalo celkovo 24 796 účastníkov.

Naša ambasádorka Top4Running Lisa Rihm si časom 2:53 hodiny vytvorila svoj ďalší osobný rekord. K tomuto úspechu jej gratuluje celá komunita Top4Running! Okrem toho sa do Berlína na svoju maratónsku premiéru vybrali aj naši partneri Vaporflyworldwide zo Spojeného kráľovstva.

Berlin Marathon

Klikni pre video a pocíť atmosféru maratónu.

Postrehy po pretekoch s Philippom Pfliegerom

Najlepším Nemcom na berlínskom maratóne bol Philipp Pflieger, ktorý dobehol do cieľa za 2:15:01 h a v silnej konkurecnii obsadil skvelé 16. miesto. Deň po maratóne prišiel do našej predajne Top4Running spolu so zakladateľom Icylence Alexom Siegmundom a nechal nás nahliadnuť do zákulisia špičkového maratónca:

Ako trénoval na maratón v Berlíne? Ako vyzerá deň pretekov? Je jeho pracovný deň ukončený alebo ho čakajú ešte nejaké povinnosti, keď dobehne do cieľa? Previedol nás svojím dňom a emóciami, ale prezradil nám aj zákulisie svojho vybavenia.

Pflieger

Október

Barcelona polmaratón

Ambasádori a zamestnanci Top4Running pricestovali z celej Európy do Barcelony (Španielsko), aby odbehli polmaratón ako "Blackteam". Na celý tím čakal jedinečný zážitok v podobe stanu vo VIP zóne a elitnej štartovej zóny.

Gallery

November

Go Faster Together sa stáva skutočnosťou!

Bolo načase šíriť posolstvo našej značky #GoFasterTogether do sveta. Aký je lepší spôsob, ako to urobiť, ako na veľkolepom maratóne: Útok na svoj najlepší osobný čas a spoločne sa postaviť na štartovaciu čiaru, aby si dobehol do cieľa?

Naša misia? Pomôcť deviatim bežcom z nášho tímu spoločne dosiahnuť ich osobné rekordy. Celkovo tam bolo 35 pacemakerov, ktorí sa striedali každých 10 - 20 kilometrov, aby pomohli bežcom dosiahnuť cieľ všetkým spoločne. Na 40. kilometri sa všetci spojili na posledné dva kilometre. Jedinečný zážitok!

Gallery

"Poraz najlepších" s Currex

Ďalšia top udalosť v našom vlajkovom obchode! Zakladateľ spoločnosti Currex Björn Gustafsson sám hľadal v Berlíne bežca s najlepšou ekonomikou behu. A pridali sa k nám aj atléti z berlínskeho bežeckého klubu.

Gallery

10 kilometrový San Sebastian

Deň pretekov pre Blackteam! A aký to bol deň! Náš tím sa dostal na všetky stupne víťazov v mužských pretekoch s Mustafom a Maelom z Francúzska a Marinom z Chorvátska. A náš ženský Blackteam sa len tesne prešmykol okolo pódia a skončil na štvrtom mieste. Okrem toho naši chlapci z predajne Noah a Robel predviedli silnú jazdu.

10k

December

Top4Running x Eintracht Frankfurt

V nadchádzajúcej sezóne vybavíme atletický tím "Eintrachtu Frankfurt" našou klubovou kolekciou Nike. Partnerstvo okrem iných predstavila aj špičková atlétka Carolin Schäferová.

Eintracht Frankfurt

Chceš taktiež vybavenie pre tvoj klub? Kontaktuj nás!

Cross EC Dublin

Posledným medzinárodným bežeckým vrcholom tohto roka boli majstrovstvá Európy v krose v Dubline. Florian Kurrasch tam bol aj za Top4Running a podarilo sa mu zachytiť emotívne fotografie. Všetko, čo stojí za to vedieť, nájdeš v našom blogu.