END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov Kúp teraz
Nepostrádateľné: Recenzia Nike Air Zoom Tempo Next%

Nepostrádateľné: Recenzia Nike Air Zoom Tempo Next%

20. 9. 2020 6 min. čítania

Myslíš, že môžeš byť ešte prekvapený po všetkých tých bombách, čo Nike v poslednej dobe predstavil?

Myslel som si, že po Nike ZoomX Vaporfly NEXT% to bude ťažké, urobiť možno len malý krôčik vpred. Predstavili Nike Air Zoom Alphafly Next%, urobili 4 kroky vpred a akonáhle nás všetkých tieto nové modely zastienili, vypustili do sveta Nike Air Zoom Tempo Next% a ja som si povedal: nemôžu ma už prekvapiť, nebudú tak skvelý. Následne ich človek vyskúša a príde ďalšia rana.

Nike Air Zoom Tempo Next%

Nechajú ťa s otvorenými ústami; pohodlné, ľahké, účinné, hnacie, reaktívne a navyše ťa najlepšie ochránia.

Tieto tenisky sa stanú mojim spoločníkom do tvrdých tréningov, a s priamym nárokom na najnáročnejšie pretekárske tenisky. Ide o model, ktorý si chváli sám Eliud Kipchoge a skvele sa hodia na tvoje náročné tréningy.

Nike Air Zoom Tempo Next%

Nike Air Zoom Tempo Next% percent predstavujú tréningový vývoj oceneného modelu Nike Air Zoom Alphafly Next%. Rozdiel oproti jeho spoločníkovi spočíva v tom, že model Tempo Next% bol optimalizovaný tak, aby poskytoval väčšie pohodlie a odpruženie v najnáročnejších každodenných tréningoch a súťažiach.

Prišli nahradiť dva neuveriteľné modely, ako je Nike Zoom Pegasus Turbo 2 a Nike Zoom Fly 3, jedným ťahom, čo vedie k záveru, že sú vhodné ako pre tempo, tak pre náročnejšie tréningy. Pre viac ako jedného to budú súťažné tenisky, pretože umožňujú značné tempo a hodia sa na všetky druhy vzdialeností. A ak si si myslel, že sú podobné Alphafly, tu je niekoľko rozdielov:

 • Sú pohodlnejšie a menej agresívne
 • Viac určené pre každodenné tréningy
 • Pokrývajú omnoho väčšie publikum 
 • Všestrannejšie
 • Väčšia paleta typov závodov a tréningov 

Pokiaľ ide o technické aspekty:

 • Hmotnosť: 279 gramov
 • Drop: 10 mm
 • Kombinácia pien v medzipodrážke
 • Zosilnená horná čast v strategických oblastiach
   

Pri dopade došlapneš na dva kľúčové body tejto supertenisky, aby si dosiahol maximálnu odozvu na impulz, návrat energie a špičkové odpruženie, ktoré minimalizuje stav únavy pri tvrdom tréningu alebo závode.

Koupit Tempo

Nike Air Zoom Tempo Next%

Prvý bod, ktorý zdôrazňuje silu Nike Air Zoom Tempo Next%, sú vzduchové kapsule vpredu topánky, ktoré sme mohli vidieť už v Zoom Air u Alphafly alebo skôr, keď boli umiestnené uprostred peny medzipodošvy. K zmene polohy tesne pod prstami došlo preto, aby ti pomohli ponúknuť maximálny návrat energie s každým krokom.

Nike Air Zoom Tempo Next%

Druhým silným bodom je pena medzipodrážky, kde sa spojili: ZoomX vpredu, ktorá je oveľa mäkšia a citlivejšia a Zoom React vzadu, ktorá je pevnejšia a odolnejšia. Obe technológie nám poskytujú dobrú dávku rovnováhy medzi ľahkosťou a polstrovaním.

Doska z uhlíkových vlákien nie je nutná pre plastovú kompozitnú dosku, ktorá sa tiahne po celej topánke, vďaka čomu je topánka menej tuhá a umožňuje tak zaznamenať väčší počet kilometrov pri vyšších rýchlostiach.

Nike Air Zoom Tempo Next%

Tempo Next% sú navrhnuté tak, aby prekonávali rekordy, kombinujú dizajn a vytrvalosť v prospech najrýchlejších bežcov. Silueta, ktorá kombinuje výkon a štýl, lieta na asfalte a zvyšuje efektivitu každého z tvojich krokov. Nemôžeme zabudnúť na sieťovinu Flyknit v hornej časti Tempo Next%, odlišnú od Nike Zoom Fly 3 alebo Nike React Infinity Run Flyknit, so závodnějším vzhľadom, veľmi podobným Atomknit Alphafly, ktorý poskytuje priedušnosť a výdrž. Keď si topánku prvýkrát obuješ, môže v tebe budiť dojem, že je ťažké si ju obuť, ale tento pocit časom zmizne. A aj keď sa zdá, že látka môže byť krehká, je veľmi pohodlná a odolná. Systém šnurovania, ktorý táto bežecká teniska používa, je tiež dôležitý, jedná sa o asymetrické šnurovanie, ktoré znižuje tlak na hornú časť chodidla. Dva tipy, použi dlhú ponožku a uviaž si šnúrky dvojitým uzlom.

Nike Air Zoom Tempo Next%

Po dokončení behu budeš mať pocit, že sú tvoje nohy menej zaťažované v porovnaní s predchádzajúcimi namáhavými tréningami. Priprav sa na nezabudnuteľné tréningy. Jedny z tých, ktoré ti zanechajú úsmev od ucha k uchu a pocit, že si na správnej ceste, aby si prekonal všetky svoje ciele. Beháš, trénuješ, a miluješ tréningy a časom pobežíš ešte rýchlejšie.

A pretože je nám všetkým jasné, že si cestu chceš užívať, s Nike Air Zoom Tempo Next% získáš viac než jednu radosť, keď sa pozrieš na hodinky a uvidíš všetko, čoh si práve dosiahol. Tempo v Tempo. Uisťujem ťa, že sa ti to bude páčiť!

Koupit Tempo

Chemi (Ambasador Top4Running)