END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov Kúp teraz
Nike React Infinity - už žiadne bežecké zranenia

Nike React Infinity - už žiadne bežecké zranenia

3. 1. 2020 4 min. čítania

Predstav si svet, kde sa každý bežec zrýchľuje. Celkom vzrušujúce. Ale tiež výdatná výzva, vzhľadom k predpokladanej prekážke - zraneniu. Sú však zranenia skutočne nevyhnutné?

Táto otázka nabádala Nike, aby zamerali úsilie na potenciál zníženia zranení bežcov, a ich najnovšia bežecká obuv, Nike React Infinity Run, je krokom k tomuto cieľu.

Keď Nike v roku 2017 debutovala Zoom Vaporfly 4%, závodníci jasali - topánka bola postavená pre prekonávanie osobných rekordov a v prekračovaní limitov. V rovnakom roku prišli Nike React s proprietárnou penou ponúkajúcou odpruženie meniace hru a návrat energie debutoval. Technológia zodpovedala takmer nemožnej túžbe: pocitu, ktorý bol mäkký, odolný, ľahký a pružný. 

Nike React Infinity Run zahrňuje tie najlepšie vlastnosti týchto dvoch technológií - jemne vyladenú zmes biomechanickej účinnosti a odpruženia - pre prelomovú topánku, ktorá ponúka demokratickejšie riešenie stability a pokrok oproti tradičným návrhom riadenia pohybu.

Nike React Infinity Run

Infinity Run poskytuje mäkkú a pohotovú platformu a dodáva ju s rozšírenou medzipodošvou. Podobne ako u 4% má Infinity zaoblenú podrážku, která poskytuje plynulejší prechod od došlapu nohy k päte.

Táto inšpirovaná kombinácia má okamžitý dopad na bežca. Obuješ topánku a pružina v pene React je pripravená na pohon nekonečných kilometrov ďaleko. Geometria zaoblenej podrážky Infinity povzbudzuje mierne naklonenie dopredu, posunutie pohybu od päty k strednej časti chodidla až ku špičke; to vytvára prirodzený dopredný pocit pohonu. Širšia platforma a podporná pena, ktorá ju doprevádza, poskytuje ukľudňujúci pocit - topánka jemne vedie chodidlo v hladkej, rovnej línii, čo obmedzuje kolísanie a pohyb zo strany na stranu. 

Nike React Infinity Run

Vďaka zmieneným atribútom je Nike React Infinity Run ideálny pre behy, ktoré nie sú intervalovým či tempovým tréningom, objemovkou alebo závodom. Topánka je ideálna pre každodenné behy strednej vzdialenosti s priemernou námahou. 

Výsledky Štúdie britskej Columbia Sports Medicine Research Foundation (BCSMRF) s 226 bežcami obutými v Nike React Infinity Run a Nike Structure 22, preukázali o 52% nižšiu mieru zranenia u bežcov s Nike React Infinity než v Nike Structure 22. Bežci zároveň potvrdili, že cítili menšiu bolesť v kolenách a v chodidlách. 

Ostrielaní bežci vedia, že pre optimálny výkon a prevenciu zranenia je zásadné meniť typy behov. Rovnaké pravidlo platí pre topánky, v ktorých behajú. Široká ponuka bežeckých topánok Nike uspokojí najrôznejšie tréningy, ktoré pomáhajú dosiahnuť špičkových výsledkov a vďaka Infinity má táto ponuka novú kľúčovú základňu.

Byť členom Top4Running Club sa oplatí

S nami budeš vždy rýchlejší. Pridaj sa do nášho vernostného programu a čerpaj veľa skvelých výhod.

Pridaj sa do klubu

Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
ZoomX Vaporfly Next% 3
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
Invincible 3
nike
Nové
ZoomX Vaporfly Next% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT%
nike
Nové
Air Zoom Tempo NEXT%
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Air Zoom Victory Racing Shoe
nike
ZoomX Dragonfly
nike
Predchádzajúce
Ďalšie