END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

NIKE, správna voľba aj pre Triatlonistov!

Triatlon sa skladá z troch najzákladnejších aeróbnych športov. Plávania, cyklistiky a behu.

Plávanie, cyklistika a beh.

O potrebe komplexnej pripravenosti na tento druh športu a premnohých výzvy nieje žiadnych pochýb. Avšak práve beh je disciplínou, v ktorej sa často tzv. “láme chlieb”. To platí ako na pretekoch kratších triatlonových vzdialeností – (svetový pohár, olympiáda, ...), tak aj na pretekoch stredných a dlhších vzdialeností (Ironman, …).

 

Na detailoch záleží.

Príprava na hlavné ciele a preteky sezóny trvajú neraz celé mesiace. Človek chce byť maximálne pripraveným vo všetkých smeroch. Preto odjakživa dbám aj na správny výber vybavenia, oblečenia, doplnkov a obuvy. Túto sezónu sú mojími hlavnými tréningovými topánkami Nike Pegasus Turbo a Nike Pegasus 35.

Kým Pegasus Turbo vďaka podrážke ZOOM X dáva pri dopade pocit maximálnej mäkkosti a odlahčenia, Pegasus 35 somnou odbehajú 100ky kilometrov takmer v každom teréne a nikdy nesklamali. V oboch modeloch dokážem absolvovať ako voľné behy tak kvalitné tempové a intervalové tréningy.

Pegasus TurboPegasus Turbo

Špeciálka pre “race day”.

Pred príchodom pretekov dostáva priestor aj preteková špeciálka, ktorá už pri prvom obutí a kontakte s povrchom dáva človeku pocit rýchlosti. O “Zoom Vaporfly 4%” resp. ich novšom vydaní “Vaporfly 4% Flyknit” sa už veľa popísalo. Nie nadarmo je uprednostňovaná poprednými elitnými bežcami a triatlonistami po celom svete, ale aj širokými masami naháňajúcimi sekundy za zlepšením osobákov.

Zoom Vaporfly

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, (aj v mene viacerých členov nášho klubu Tri 2 Fly, ktorých výberom je práve vyššie spomenutá “Vaporfly 4% Flyknit”) že sa nejedná len o umelo nafúknutú bublinu a “fame”.

Patrik ČurilaVaporfly 4%

Karbónový plát v kombinácií s podrážkou ZOOM X “kope” a dáva život aj unaveným a ťažkým nohám, čo ako triatlonisti často po cyklistike oceníme. Zvršok z materiálu “FLYKNIT” perfektne obopne aj moju relatívne úzku nohu, takže v prípade kratších bežeckých vzdialenosti sa v teniske behá výborne aj bez ponožiek - na boso, čo je pri triatlonoch v kratších vzdialenostiach úplne bežné.

V pretekový týžden zvyknem vo Vaporflyoch absolvovať jeden ťažší intervalový tréning, nech si noha zvykne na zmenu dopadu a odrazu ktorá je markantná, a deň pred pretekom “vyladenie” formou bežeckej abecedy a sériou rýchlych roviniek.

Zomm Vaporfly 4%

Čas v cieli nieje výsledkom tenisiek a oblečenia, avšak prečo byť “len” na 100% pripravený, pokiaľ môžte byť, vďaka dovolenému doping, ešte o 4% na viac? (: 


…treba skúsiť, 100x počuté a prečítané = 1x … však to poznáte.

 

 

Patrik Čurila
(22.2.1993 / Kluby: Tri 2 Fly, Lezecká Akadémia)
Triatlonista, “ex”- lezec, vyznávač allround športového životného štýlu, hľadajúci a testujúci
potenciál svojich fyzických a psychických možností.
Najväčšie úspechy:
- Poreč (Maistrovstá Chorvátska) – Stredný triathlon (1,9km/90km/21km) (4hod 37min)
– 5.AG (25-30r.), 33. Celkovo (4:37hod)
- Challenge Šamorín (Slovenský pohár) – Olympísky triathlon (1,5km/40km/10km
– 3. AG (16-29r.), 8. Celkovo
- Ironman 5i50 Poreč – Olympísky triathlon
– 2.AG (25-30r.), 20.celkovo (2:01hod)