END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz
Nike Streakfly: Najnovšia pretekárska obuv od Nike

Nike Streakfly: Najnovšia pretekárska obuv od Nike

17. 2. 2022 3 min. čítania

Pretekárska obuv v roku 2022 bez karbónovej dosky? Počul/-a si správne, Nike Streakfly je najnovší prírastok do rýchlej pretekárskej obuvi Nike a sľubuje najlepšie časy vďaka pene ZoomX a doske Pebax.

Vaporfly a Alphafly - bežci a bežkyne na celom svete milujú tieto tenisky od Nike. Počas vývoja modelu Vaporfly sa Nike zameriavalo predovšetkým na maratón. S najnovšou inováciou obuvi od Nike sa značka teraz zameriava na stredne dlhé vzdialenosti.

"Milujem Vaporfly, je to moja obľúbená obuv, ale na to, aby som sa pokúsil o svetový rekord na 10 km, je podľa mňa ideálna ľahšia obuv," hovorí Geoffrey Kamworwor, ktorý už zabehol polmaratón za 58:01.

A práve tu prichádza na rad Nike Streakfly. Ultraľahká pretekárska a elitná teniska na cestné preteky na krátke vzdialenosti. Je skonštruovaná pre rýchlosť, nie na dlhé vzdialenosti. V porovnaní s modelmi Nike Vaporfly a Nike Alphafly má nižší profil, aby sa bežec/bežkyňa mohla viac prepojiť s cestou. Prekvapenie roku 2022? Neobsahuje karbón!

1

Nike Streakfly na rozdiel od modelov Vaporfly a Alphafly poskytuje bežcovi oveľa väčší kontakt so zemou a poskytuje pohodlie len tam, kde je to potrebné. Medzipodrážka využíva rovnakú penu ZoomX, aká sa nachádza v karbónových teniskách Nike, aby bol beh mäkký, ľahký a citlivý. Model Streakfly však nemá karbónovú dosku, ale dosku Pebax. Tá poskytuje pocit stability a zároveň ťa pri každom kroku ženie dopredu. Okrem toho má model Streakfly superľahký zvršok zo sieťoviny. S dropom iba 6 mm poskytuje superľahký a priamy pocit pri behu so zemou.2

Z hľadiska ceny je Nike Streakfly cenovo najdostupnejšou cestnou pretekárskou obuvou Nike. Okrem toho je to veľmi priama a stabilná obuv, ideálna na kratšie preteky.

Nike Racing Shoes Streakfly Vaporfly Alphafly
Offset 6mm 8mm 4mm
Weight 160g 195g 209g
Tooling TPE ZoomX, Midfoot Shank PBAX ZoomX, Carbon fiber plate ZoomX, Carbon fiber plate, Zoom Air
Upper Circular knit Engineered knit Atomknit

 

Sleduj e-shop top4running a buď prvý/-á, kto vybehne v nových Nike Streakfly!