END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

Nike Vomero 14 - papučky na diéte

Model Vomero platil vždy v Nike modelovej hierarchii bežeckých tenisiek za najpohodlnejšie a najtlmivejšie. Bohaté polstrovanie úplne všade, kde by sa mohla dotknúť teniska nohy, a silná tlmiaca vrstva robili z modelu Vomero hotové wellness tenisky. Nevídané pohodlie ale bolo vykúpené vyššou hmotnosťou. U štrnástok v Nike svoj klasický recept na Vomero trochu prekopali.

Už na prvý pohľad na zvršku ubudlo veľa materiálu. Pretekársky jazyk, minimalistické šnúrky, Flywire, to sú prvky známe skôr z rýchlejších modelov Nike. Odľahčenie ale nie je na úkor pohodlia a ja rozhodne ten úbytok pár gramov vítam. Šnúrky sú uchytené vo výstupkoch presahujúcich cez jazyk, čím dovoľujú dôkladné stiahnutie celej tenisky bez škrtenia priehlavku. Jazyk samotný je vo vrchnej časti úplne tenký a polstrovanie začína až v mieste, kde sa do neho zahryznú dotiahnuté šnúrky. Zvršok je veľa priedušný a tenký. Po vzore rýchlejších Nike modelov preberajú aj nové VOMERO vydarený dizajn. Dynamický tvar ešte podčiarkuje efektná vlna tlmiacej vrstvy, ktorá zároveň fixuje pätu. Úplná bomba je k achilovke priateľské tvarovanie pätovej časti, ktoré umožňuje klinovitý tvar zadnej časti tenisky. Pekné, funkčné. Tak to má byť.

Nike Vomero 14 zostávajú verné tlmivému a pohodlnému naladeniu v oblasti medzipodrážky a podrážky. Avšak aj tu je vidieť obrovský posun v tlmiacich vrstvách a penách, ktorý v Nike za posledné dva roky urobili. Pocit z tenisky je stále komfortný, ale zároveň na nohe pôsobí teniska ľahšie, dynamickejšie. V pätnej časti je medzipodrážka mäkšia, čo oceníš v behu alebo keď práve netlačíš na pílu, v odrazovej časti je naopak tuhšia pre minimálne straty energie v odraze. Vomero 14 je stále pohodlná teniska na pohodové behy, do ktorej už sa ale dá aj celkom slušne šliapnuť. Na svoje si tým pádom prídu ako skúsení hltači asfaltových kilometrov, tak i ťažšie začínajúci bežci, pre ktorých sú VOMERO ideálnym štartovacím modelom. Pre ostatné ich odporúčame  ako "must have" doplnenie hviezdnej rady (zoradený od rychlosti k pohodliu) Vaporfly, Zoomfly, Pegasus, Vomero.

Veľa zdravia a nabehaných kilometrov, Vítek Pavlišta

 

Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
ZoomX Vaporfly Next% 3
nike
Nové
Air Zoom Alphafly NEXT%
nike
Nové
Invincible 3
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Air Zoom Victory Racing Shoe
nike
ZoomX Dragonfly
nike
ZoomX Dragonfly Bowerman Track Club
nike
Zoom Fly 4
nike
Predchádzajúce
Ďalšie