Výpredaj ku Dňu matiek! SAVE1: 10€ OFF (120€), SAVE2: 20€ OFF (200€), SAVE3: 30€ OFF (300€). Chcem zľavu
Nike ZoomX Invincible Run

Nike ZoomX Invincible Run

16. 2. 2021 4 min. čítania

Navrhnuté tak, aby pomáhali znižovať možnosť zranenia a uľahčovali beh.

Nike vždy verilo, že ľudia majú potenciál dosiahnuť čokoľvek. Ale každý rok je príliš veľa bežcov odstavených kvôli zraneniam, ktoré im bránia dosiahnuť svoje ciele. A preto si začali klásť niekoľko otázok: Čo keby bol každý deň voľna len slobodné rozhodnutie? Aké rekordy by sme mohli prekonať?

Projekt: Run Fearless

Tieto myšlienky boli začiatkom projektu: Run Fearless. Spolu s ním sa spoločnosť Nike vydala v roku 2019 na misiu zameranú na vývoj inovatívnej obuvi a na prevenciu úrazov a vylepšenie tréningových problémov. Všetci bežci tak môžu viac trénovať a strach zo zranenia nechať doma. 

Nike ZoomX Invincible Run

Tento rok spoločnosť Nike rozširuje svoju ponuku, ktorá pomáha bežcom behať nebojácne, pridaním Nike ZoomX Invincible Run. Vybavené najjemnejším a najcitlivejším odpružením, aké kedy spoločnosť Nike vyvinula.
Testy ukazujú, že Nike ZoomX Invincible Run redukuje zranenia podobne ako Nike React Infinity Run, ktoré v samostatnej štúdii preukázalo zníženie zranení o 52% v porovnaní s tradičnou obuvou na kontrolu pohybu Nike Air Zoom Structure 22. .
Nike ZoomX Invincible Run boli navrhnuté predovšetkým pre dlhšie tréningové behy. Z tohto dôvodu bol zvršok Flyknit viac vyvinutý a teraz ponúka zóny priedušnosti, kde sa noha najviac zahrieva. Je pevný a odolný a poskytuje chodidlu bezpečnú fixáciu. Golier je navyše polstrovaný, aby poskytoval mäkký a pohodlný pocit - bez ohľadu na to, ako dlho beh trvá.

Pretože sú navrhnuté špeciálne pre dlhé trate, má podľa toho dostatok tlmiaceho materiálu. Pena Nike ZoomX je citlivá a ľahká. Je to rovnaká pena, ktorá sa používa aj v teniskách svetových rekordmanov Nike rada Vapor a Alphafly, a je známe, že poskytuje optimálnu návratnosť energie pri každom kroku. Vyššia výška peny poskytuje pohodlný a mäkký zážitok z behu aj po mnohých kilometroch. Pena má tvar, ktorá poskytuje podporu troch fáz kroku bežca. Preto je možné presunutie kroku s dostatočnou stabilitou, aby sa aj unavení bežci nedostali do patologického zaťaženia. Široký tvar v prednej časti chodidla a panel v päte poskytujú ďalšiu stabilitu.

Vaflová podrážka vytvorená pomocou údajov zozbieraných od bežcov pre trakciu tam, kde to bežci potrebujú. Táto informácia tiež pomohla usmerniť dizajn a vzhľad obuvi.

Vzhľadom na Corona situáciu a novoročné predsavzatia v súčasnosti behá viac ľudí ako kedykoľvek predtým. Čo keby dosiahli všetci svoj cieľ, ktorí si stanovili? Čo keby každý, kto začal behať, nikdy nemusel prestať?

Poďme spoločne na túto misiu: Kúp si Nike ZoomX Invincible Run a získajte stabilitu a podporu na míle ďaleko.

Získaj viac zo svojho behu