END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

Nike ZOOMX VAPORFLY NEXT% na IRONMANOVI !

..2 týždne do jedného z najväčších pretekov sezóny a ja stále neviem v čom odbehnem svojim prvý maratón. Niesom z toho nadšený, na prípravu výstroje a stravy dbám ako na 5tu disciplínu triatlonu veľmi výrazne. Duplom pri dlhších vzdialenostiach, akými polovičný ironman 70.3 a celý ironman sú.

Vaporfly 4%

Dlhé a občas aj tempové behy behávam v Nike Pegasus Turbo, pohodlná a mäkká teniska ktorá nikdy nesklame. Avšak na vrchol sezóny by to chcelo predsa len niečo rýchlejšie/pretekovejšie.,

Nike Vaporfly 4% FLYKNIT bola doposiaľ tou voľbou, na kratšie behy (5-10km) mi sedí perfektne, ale na polmaratónskych tratiach mi už neraz spôsobila tŕpnutie chodidla. Žial, širšie kopyto mojej nohy potrebuje viac priestoru ako relatívne úzky strih v kombinácií s flyknitom poskytuje. Na 42km dlhej trati to nechcem riskovať.

nike vaporfly 4%

Hádžem debatu s chalanmi z T4R, ktorí mi odporúčajú nový najvyšší model od Nike “ZoomX Vaporfly next%”, ktorý má byť vylepšením práve vyššie spomenutej Vaporfly 4%. Za pár dní mám topánku na sebe a cítim výrazný rozdiel hlavne v tom v čo som dúfal. Next% v kombinácií s materiálom Vaporweave pôsobí na nohe širšie a priedušnejšie, čo v Barcelone nepochybne docením.

Nike ZOOMX VAPORFLY NEXT%

Osvedčili sa perfektne. Pri rýchlejších úsekoch a tempách krásne “kopú” a pri dlhších/pomalších behoch dopomáhajú k správnej ekonomike behu. Presne to očakávam od pretekovej topánky na dlhšie vzdialenosti. Noha pri dlhšom behu vôbec netrpela čo dávam za dôsledok nielen o niečo siršiemu kopytu a materiálu, ale aj šnurovaniu umiestnenému na bokoch tenisky.

Nike ZOOMX VAPORFLY NEXT%

Moja premiéra na kráľovskej trati triatlonu prebieha hladšie, ako som dúfal. Výsledný čas je toho dôkazom, 9:23:33 ! Chceš vedieť ako prebiehali bežecké kilometre práve s obuvou ZOOM% Vaporfly počas behu na Ironmanovi? Sleduj už čoskoro náš ďalší blog .