END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov Kúp teraz
Nová inovácia rýchlej tréningovej obuvi Nike Tempo NEXT%, Vaporfly NEXT% a Alphafly NEXT% vo farbe„Raw Kinetic“

Nová inovácia rýchlej tréningovej obuvi Nike Tempo NEXT%, Vaporfly NEXT% a Alphafly NEXT% vo farbe„Raw Kinetic“

12. 9. 2020 7 min. čítania

Zisti viac informácii o Tempo NEXT% ako novej súčasti Nike rodiny.

Nike Air Zoom Tempo NEXT%

Či už chceš zlomiť svetový rekord, alebo len prekonať vlastný rekord, víťazstvo v deň preteku začína tréningom. Topánka Nike Air Zoom Tempo NEXT% prináša osvedčené výhody, ktoré ti pomôžu behať efektívnejšie a preklenúť medzeru medzi každodenným tréningom a pretekmi.

"Túto topánku sme navrhli, aby ti pomohla byť rýchlejší a pripravila tvoje telo na preteky," hovorí Elliott Heath, produktový manažér Nike. "Myšlienkou NEXT% je neustále zlepšovanie."

 

V spolupráci s najrýchlejšími bežcami sveta, vrátane Eliud Kipchogeho, v Nike zo závodnej topánky Nike Air Zoom Alphafly NEXT% vyvinuli tenisku Tempo NEXT%. Pozri sa na film, kde sa dozvieš viac o neuveriteľnej ceste za športovcami, dizajnérmi a inovátormi pri tvorbe topánky Tempo NEXT%.

Nike Air Zoom Tempo NEXT%

Výnimočná návratnosť energie

Dve výstuhy Zoom Air pod prednou časťou pri behu účinne vracajú energiu a dobre reagujú. Inovatívna technológia Zoom Air sa u Nike používa už dlhšie, ale pri modeli Tempo NEXT% sme izolovali výstuhy od okolitej peny, a to bežcom pomáha cítiť väčšiu návratnosť energie.

_

 

_

 

 

Pocit, ktorý ťa ženie dopredu

Podrážka po celej dĺžke pomáha stabilizovať výstuhy Zoom Air a zároveň budeš mať pocit, že ťa pri každom kroku poháňajú dopredu. Rozdiel medzi touto podrážkou a tými u ďalších pretekárskych topánok Nike je v tom, že podrážka modelu Tempo NEXT% nie je tak tuhá, takže sa chodidlo pri tréningu posilňuje.

Citlivá a odolná

Medzipodrážka tenisky Tempo NEXT% obsahuje penu ZoomX v prednej časti a penu React v päte. Výsledkom je dvojnásobná citlivosť a návratnosť energie do prednej časti topánky a vynikajúce odpruženie a odolnosť tam, kde to najviac potrebuješ.

_

 

_

 

FlyEase

Topánka Tempo NEXT% je dostupná v modeli FlyEase, ktorý má sklopnú pätu, takže sa bežcom bude ľahšie obúvať a vyzúvať. Topánku navrhnutú bez šnúrok utiahneš jednou rukou.

Ľahký a priedušný zvršok Flyknit

Na tenisku bol použitý bezšvový dizajn, vďaka ktorému je zvršok Flyknit topánky Tempo NEXT% ľahký, priedušný a skvele sedí na nohe. Zabudovaný jazyk zostáva na svojom mieste, akonáhle ho upevníš, šnurovací systém ti pri behu dovolí prirodzený pohyb.

Kúpiť

Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Tenisky Nike ZoomX Vaporfly NEXT% prekonávajú všetky predstavy o rýchlosti. Kombinujú dve najmodernejšie technológie, penu Nike ZoomX a materiál VaporWeave. Sú to najrýchlejšie tenisky, ktoré v Nike kedy vyrobili.

Úplne nový materiál Nike Vaporweave

Nový materiál VaporWeave je neuveriteľne pevný a neskutočne ľahký. Zároveň odpudzuje vodu, takže sa v horúčave môžeš pokojne poliať a topánky ti nenasiaknu.

Medzipodrážka stvorená pre rýchlosť 

Pridaná pena Nike ZoomX v prednej časti topánky neskutočne vracia energiu.

Zabudovaná tajná zbraň

Vrstva z karbónových vlákien po celej dĺžke topánky ťa ženie dopredu a pomáha ti udržovať tempo.

Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Eliud Kipchoge zabehol v roku 2019 svoj rekordný maratón v čase 1:59:40 v prototype topánok Nike Air Zoom Alphafly NEXT%. Tento výnimočný výsledok bol vyvrcholením niekoľkoročnej spolupráce medzi Eliud a Nike, ktorá začala Eliudovým pokusom o pokorenie dvojhodinovej maratónskej hranice v roku 2017. Eliudov výkon inšpiroval rad najrýchlejších bežcov sveta na otestovanie vlastných limitov a prekonávanie rekordov. Topánky, ktoré mal na nohách toho chladného októbrového rána vo Viedni, si teraz môžeš zaobstarať aj ty.

 

Najlepšie pretekárske tenisky sú plné novými technológiami a inováciami, medzi ktoré patria dve mimoriadne citlivé výstuhy Zoom Air v prednej časti a pridaná pena ZoomX pod pätou. Sú ako stvorené na prekonávanie rekordov a osobných maxim - a je úplne jedno, či chceš zabehnúť maratón za dve, tri, štyri alebo päť hodín.

Všetko sa točí okolo Air

Dve účinné výstuhy Zoom Air v prednej časti vracajú ešte viac energie ako samotná pena ZoomX pri modeli Vaporfly NEXT%.

Viac peny ZoomX

Pena ZoomX je jedinečná v dvoch ohľadoch: je neuveriteľne pružná a ľahká. Topánka Alphafly NEXT% obsahuje viac peny ako model Vaporfly NEXT%, takže ešte lepšie tlmí a chráni pri dopade.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Prispôsobená karbónová vrstva

S penou ZoomX a výstuhami Air Zoom spolupracuje karbónová vrstva po celej dĺžke, ktorá ťa ženie dopredu pri každom kroku. Jej hrúbku sme prispôsobili veľkosti topánky - u menších topánok je pružnejšia a u väčších naopak tuhšie, takže pocit dynamickosti je u všetkých veľkostí rovnaký.

Zvršok AtomKnit

Počas testovania tím Nike Innovation zistil, že pridaná pena a dve výstuhy Zoom Air pod chodidlom zvyšujú celkovú hmotnosť topánky. Tím Nike Innovation preto vyvinul nový zvršok Flyknit s názvom AtomKnit, ktorý je o pár desiatok gramov ľahší. Zmäkčený a napnutý materiál Flyknit dodáva strihu väčšiu ľahkosť a priliehavejší tvar. Skoro vôbec nesaje vodu a je ešte priedušnejší.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Kúpiť

Byť členom Top4Running Club sa vyplatí

S námi budeš vždy rýchlejší. Pridaj sa do nášho vernostného programu a čerpaj veľa skvelých výhod.

Pridaj sa do klubu