END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov Kúp teraz

Nová reflexná bežecká obuv ALPHAEDGE 4D rozširuje ponuku produktov ADIDAS 4D 

ADIDAS 4D je názov inovácie v dizajne založenej na dátach, ktorá slúži k tvorbe bežeckej obuvi prispôsobenej na mieru pre konkrétne športové disciplíny a potreby športovcov.

adidas Alphaedge 4D

Inovácia ADIDAS 4D sa poprvýkrát objavila v roku 2017 ako koncept inovačného inkubátora FUTURECRAFT spoločnosti adidas. Medzipodrážka je vytlačená za použitia svetla a kyslíku technológiou Carbon Digital Light Synthesis™, kterú vytvorila spoločnosť Carbon sídliaca v kalifornskom Silicon Valley. Spoločne potom tieto firmy skombinovali dáta športovcov nazbierané za niekoľko rokov s najnovšou technológiou 3D tisku, vďaka ktorej ide vytvárať produkty na masívnej komerčnej báze. Z tejto technológie budúcnosti potom výrazne profitujú športovci a taktiež spotrebitelia. 

Marco Kormann, riaditeľ Platform Innovation v spoločnosti adidas:

„Sme hrdí na to, že sme využili koncept FUTURECRAFT a za dva roky ho výrazne rozšírili do celého nášho portfólia. ADIDAS 4D predstavuje milník v našom prístupe k designu a tvorbe našich produktov. S podporou našej partnerskej spoločnosti Carbon sme predviedli možnosti designu na základe dát a digitálnej výroby v globálnom rozsahu. V budúcej iterácii tejto technológie sa budeme zaoberať tým, ako to využiť na výrobu bežeckej obuvi priamo pre jednotlivé športy a športovcov."

adidas Alphaedge 4D

ADIDAS 4D je unikátne riešenie, ktoré ide presne vyladiť tak, aby reagovalo na vzorce pohybu, hmotnosť a spôsob behu jednotlivých užívateľov. To znamená, že v budúcnosti chce adidas navrhovať mriežkovitú štruktúru medzipodošvy takým spôsobom, aby zodpovedala pohybu pri konkrétnom športe a zároveň bola vytvorená priamo podľa dát daného užívateľa. Sme ešte len na začiatku, ale s inováciou ADIDAS 4D ucítite budúcnosť. 

Najnovším prírastkom inovácie ADIDAS 4D je aktualizovaná verzia ALPHAEDGE 4D pre kolekciu FW19. S novým reflexným designom na zvršku táto verzia obuvi ALPHAEDGE ešte viac vynikne, obzvlášť pri tréningu za horších svetelných podmienok.

adidas Alphaedge 4D

Tento produkt využíva nasledujúce prvky:

ADIDAS 4D - Technológia Carbon Digital Light Synthesis™ využíva digitálnu projekciu svetla, optické okno priepustné pre kyslík a programovateľnú tekutú živicu na tlač vysoko výkonných a odolných polymerických produktov. Táto technológia využíva dáta na to, aby potreby výkonnostnej kategórie a potom i jednotlivých športovcov či spotrebiteľov pretavila v medzipodrážku pre daný pohyb, tlmenie i stabilitu.

Zvršok Primeknit vyrobený procesom FORGEDMESH - Tento skvele odľahčený bezšvový reflexný zvršok s prvotriednou technológiou pletenia vám dokonale sadne a postará sa o oporu a pohodlie, ktoré potrebujete pri rýchlych pohyboch do strán a v ostrých zákrutách. Každé vlákno je skonštruované zvlášť a po jednotlivých milimetroch pri procese zvanom FORGEDMESH, ktorý pracuje s vláknom pokrytým elastomerom. Toto vlákno je zošité v rôznych uhloch a vrstvách, aby bolo pri pohybe čo najsilnejšie, a maximalizovalo tak váš výkon.

Podošva Continental - Podošva z gumy Continental nadväzuje na 140 rokov skúseností a vývoja technológie pneumatík Continental. Využíva špeciálne trakčné zóny pre lepší záber v zákrutách a väčšie zrýchlenie bez ohľadu na povrch či počasie.

ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO PRIME SP2
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO ADIOS PRO 2
adidas
ADISTAR CS W
adidas
Udržateľnosť
ADISTAR W
adidas
Udržateľnosť
adizero Takumi Sen 8
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržateľnosť
4DFWD 2 M
adidas
Udržateľnosť
ULTRABOOST 22
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO PRIME X STRUNG
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO PRIME X STRUNG
adidas
Nové
ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržateľnosť
Predchádzajúce
Ďalšie