END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz
React Infinity Run 2 Review: Chemi testuje svoje nové bežecké tenisky Nike

React Infinity Run 2 Review: Chemi testuje svoje nové bežecké tenisky Nike

26. 1. 2021 5 min. čítania

Nie je žiadnym prekvapením , že som miloval prvú verziu Nike Infinity, takže moje očakávania od novej verzie boli veľmi pozitívne a tešil som sa na jej príchod.

Pre mňa je to jeden z najlepších launchov v roku 2021. Od svojho vzniku bol Infinity vytvorený s cieľom znížiť možné zranenia a táto aktualizácia pokračuje v tejto ceste.
Určené pre bežcov s neutrálnym došľapom a zmiešaným využitím, ako na absolvovanie denných tréningov, tak na dosiahnutie maximálneho výkonu v najnáročnejších pretekoch. Jedinou nevýhodou Infinity 1, ktorá im bránila v tom, aby boli naozaj top, bolo to, že ich zvršok bol voľný. Preto mal zlý fix nohy, ktorá pri pošmyknutí päty v niektorých prípadoch spôsobovala dokonca pľuzgiere, tento pohyb päty obmedzoval jeho všestrannosť. Napriek tomu tieto tenisky milujem.

Takže nie je prekvapením, že Nike sa v tejto novej verzii zameriava na zlepšenie tejto chyby a pokračuje v spojitosti s inými prvkami.

INFINITY RUN 2

React Infinity Run 2

Čo je teda nové v Nike Infinity Run Flyknit 2? Zachováva si rovnakú medzipodrážku a podrážku (široký základ), ale má nový zvršok, ktorý je viac odpružený a má bližšie k tradičnému výkonnému zvršku. Vlákna Flywire sú teraz implementované kvôli lepšiemu uzamknutiu v oblasti chodidiel, ktoré predchádzajúcej verzii chýbalo. Tieto vlákna sú oveľa efektívnejšie. Zvršok je polstrovaný a nie je príliš vysoký, takže som mohol ísť bez ponožiek alebo nosiť nízke ponožky bez trenia. Ale niekedy menej je viac. To znamená, že niekedy stačí prejsť z dobrej tenisky na špičkovú.

Nike REACT INFINITY RUN 2

Prvá farebná paleta ma vôbec nezaujala, ale po tom, čo som ich mal v ruke, sa mi dizajn veľmi páčil. Ak sa pozriete pozorne, uvidíte pastelovo zelené škvrny, čo je pekný nádych. Nový zvršok je veľmi pekný, jemne zachytáva vašu pokožku. Zdá sa hustejší s pridanou výplňou, pohodlnejší a prispôsobivejší k nohe.
Pri mojom prvom behu s Infinity Run Flyknit 2 mi napadlo, že toto je vysokovýkonná bežecká teniska. Po niekoľkých vybehnutiach s nimi vás môžem ubezpečiť, že som tenisky preveril na dlhých kilometroch, a fixácia nohy bola skvelá.
To znamená, že s touto verziou nie sú žiadne zmeny v medzipodrážke, pokiaľ vám to nevadilo, pri prvej verzii, nebude vám to vadiť ani teraz.

Nike REACT INFINITY RUN 2

Rekapitulácia; Môžem povedať, že ide o špičkovú tenisku pre každodenné tréningy, ktorá je vďaka svojmu hlbokému tlmeniu schopná prekonať dlhé vzdialenosti viac ako 30 kilometrov. Ak je to potrebné, môže dokonca zrýchliť tempo, pretože jej vysoká úroveň tlmenia nie je z mäkkého typu.
Infinity Run Flyknit 2 je trochu nestabilná pri zatáčaní v úzkych zákrutách kvôli vysokej výške medzipodrážky, jej podrážka používa mäkký a pružný typ gumy, ktorý nemá výstupky. Táto vlastnosť zvyšuje trvanlivosť rozložením opotrebenia na väčšiu plochu. Najväčšie opotrebenie, ktoré som na svojom páre videl, je na bokoch podrážky, kde nie je gumené pokrytie, ale celkovo som spokojný s odolnosťou Infinity Run Flyknit 2. Výkon je viditeľný na suchom povrchu, ale trochu šmykľavý na tráve, dlaždiciach a mokrých povrchoch.

Nike REACT INFINITY RUN 2

INFINITY RUN 2

So všetkými týmito pozorovaniami môžem len povedať, že spoločnosť Nike optimalizovala skvelú tenisku pre každodenné tréningy, veľmi všestrannú z hľadiska tempa, s vynikajúcim tlmením a vylepšením svojej fixačnej chyby, takže či už sa vám Infinity 1 páčili alebo či vám chýbalo nejaké vylepšienie, máš šťastie.
Kľúčové výhody: Plynulé prechody pri behu, špičkové odpruženie, vynikajúca fixácia nohy a všestrannosť.
Nevýhody: Prírastok hmotnosti, nepríjemné pocity v klenbe.

Malá zmena, vďaka ktorej vznikol vynikajúci produkt.

Chemi (Ambassador of Top4Running)