Vybav sa na leto so zľavou až 50% Chcem zľavu
Run For The Oceans

Run For The Oceans

20. 5. 2021 2 min. čítania

Už žiadne plasty na oceánskom pobreží. Snahu adidasu a Parley môžu podporiť svojimi kilometrami tiež bežci na Slovensku.

Spoločnosť adidas a Parley for the Oceans už po štvrtýkrát organizuje charitatívny beh „Run for the Oceans“ s cieľom zvýšiť povedomie o znečistení svetových oceánov.

"Run for the Oceans" s Top4Running tímom


Plastový odpad je problém, ktorý ovplyvňuje najvyššie hory našej planéty rovnako ako najhlbšie body mora. Každý rok sa vyrobí 350 miliónov ton nového plastu, ktorý sa časom rozpadne na mikroplasty. Ak nikto nezasiahne, skončí v riekach a vodných tokoch a zničí ekosystémy našich oceánov. Masa plastov končí v našich oceánoch a vyplavuje sa na najodľahlejších miestach sveta. Plast vstupuje do potravinového reťazca, škodí morským živočíchom, ničí biotopy a znečisťuje našu klímu. Nie je miesto na zemi kde by ste nenašli plastový odpad. 


Ak majú ľudia a príroda prežiť, musíme čeliť stúpajúcemu prílivu plastov. Spoločnosti adidas a Parley spojili sily v boji proti znečisteniu plastami, ktoré hrozia zničením našich oceánov.

 

Za každý odbehnutý alebo prejdený kilometer medzi 28. májom a 8. júnom vyzbierajú spoločnosti adidas a Parley plastový odpad v hmotnosti ekvivalentu 10 plastových fliaš z pláží a ostrovov - spolu do hmotnosti 230 000 kg. 

Vyzbieraj  kilometre s tímom Top4Running

Samozrejme aj my sme súčasťou tohto behu s vlastným virtuálnym tímom. Zaregistruj sa zadarmo v bežeckej aplikácii adidas, pridaj sa k tímu „Top4Running“ a spolu s nami vyzbieraj kilometre pre oceány.

"Run for the Oceans" s Top4Running tímom

4DFWD
ULTRABOOST 21 PRIMEBLUE
Nové
ULTRABOOST S.RDY
Udržateľnosť
ULTRABOOST 21 W
Nové
ADIZERO PRO
TERREX SPEED ULTRA W
Nové
adizero adios 5 m
Nové
SOLAR BOOST 3 W
Nové
ADIZERO PRO
adizero PRO M
Nové
TERREX TWO ULTRA PRIMEBLUE W
Udržateľnosť
ULTRABOOST 21
Nové
Predchádzajúce
Ďalšie