END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

Stretnutie s Eliudem Kipchogem a test nových Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Vo štvrtok 2. mája sme v Top4Running mali tu unikátnú príležitosť, stretnúť sa so súčasne najrýchlejším maratóncom sveta, Eliudem Kipchogem, a zároveň vyskúšať nové, ešte rýchlejšie bežecké tenisky Nike ZoomX Vaporfly NEXT%.

Eliud Kipchoge

Práve tieto tenisky boli predstavené o týždeň skôr v Londýne pri príležitosti londýnskeho maratónu. Eliud Kipchoge tu zabehol svoj druhý najrýchlejší maratónský čas (rýchlejší bol iba minulý rok v Berlíne, kde sme u toho boli) a ukázal celému svetu, kto je majster maratónských tratí, a že Nike vyvíja stále rýchlejšiu obuv.

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% sú o krok ďalej od Nike Vaporfly 4% flyknit. Vo svojej podrážke majú o 15% viac ZoomX peny, ktorá skvele navracia energiu a lepšie chráni pri nárazoch. Po celej dĺžke je naviac podrážka z uhlíkových vlákien, ktoré ťa ženú dopredu a pomáhájú zvyšovať tempo. Zvršok je tvorený z celkom nového materiálu Nike Vaporwave, ktorý tenisku spevňuje, a pritom redukuje jej váhu. Je tak isto priedušný a minimálne absorbuje vodu, takže tenisky na nohe pri behu takmer necítíš. Designéri prepracovali tak isto aj podrážku, presnejšie prednú časť podrážky tak, aby mala lepšiu trakciu za každého počasia. Pridali tiež hlbšie tvarovaný dezén, o ktorý sa môžu bežci oprieť.

Nové Nike ZoomX Vaporfly NEXT% vznikli v spolupráci s prednými svetovými atlétmi ako je práve aj Eliud Kipchoge, Mo Farah či Shalane Flanaganová. Tito atléti predávali Nike svoje skúsenosti a poznatky a spoločne tak dokázali vytvoriť zatiaľ najrýchlejšie tenisky sveta.

Nike VaporFly NEXT%

Nové Nike ZoomX Vaporfly NEXT% som najprv vyskúšala na bežeckom páse pri záťažovom teste a potom sme prešli na tartan s bežeckými trénermi. Teniska má skvele tvarovanú podrážku, ktorá ťa proste núti ísť dopredu a našlapovať cez prednú časť chodidla. Materiál podrážky je jednoznačne pevnejší než u súčasných Nike VaporFly4% Flyknit. Zvrškový materiál je dosť o zvyku, máš pocit, že jsi v novém materiálu Nike Vaporwave takmer nahý, ale pri behu zistíš, že to vlastne vôbec nevnímáš a je to neskutočne oslobodzujúci pocit. Odskúšané, podčiarknuté, tenisky Nike ZoomX Vaporfly NEXT% nie sú iba pre elitných bežcov, ale pre každého z nás, kto behá, chce šetriť svoju energiu pri behu a mať na nohe to najlepšie, na čo sa može pri závode spoľahnúť.

Eliud Kipchoge

Pri predstavení sme mali tú možnosť a česť stretnúť sa s bežeckou legendou Eliudem Kipchogem. Veľmi milým, tichým a pokorným človekom, ktorý povedal niekoľko hlášok, ktoré som si sama preniesla do svojho bežeckého života a myslím, že každého dokážu nakopnúť:

  • “I do not compete to people, I compete to time and distance” myslené, že sa nezaoberá inými bežcami, ale plne sa sústredí na seba a svôj výkon. Čo sme mohli v realite vidieť práve pri londýnskom maratóne, keď ho veľký súper Mo Farah nechal absolútne kľudným.
  • “If you sacrifice a lot, you win a lot” Je potreba toho veľa obetovať (nie len behanie), ale raz sa vám to vrátí.
  • “You cannot shave your head alone” čím podporil dôležitosť celého týmu, ktorý je okolo neho. Ľudia, ktorý mu pomáhajú, aby bol stále lepší a udržoval sa vo forme. Dôležitosť týmu behom dňa neskôr zmieňil ešte niekoľkokrát.

eDeň predtým som sa vás na Instagramu pýtala, čo by ste sa práve vy chceli Eliuda opýtať . Z tých najzaujímavejších vám môžem prezdradiť, že denne spí 8 hodín a popoludní si pridá ďalšiu hodinu. Jeho trenér Patrick Sang je zároveň jeho sused a zmrzlinu rád nemá, pretože je na neho moc studená. :-) Pre viac odpovedí počkajte do videa na rozhovor, kde sme mali tú  možnosť Eliudovi položiť niekoľko ďalších otázok.

Eliud Kipchoge

Stretnutie s Eliudem Kipchogem bolo pre nás, bežcov, niečo ako pre futbalových fanúšikov stretnutie s Messim, či basketbalisti s Jordanom. Docela jedinečné, dychberúce a inšpiratívne.

Vďaka za túto príležitosť!

Ivana Kopková

Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
ZoomX Vaporfly Next% 3
nike
Nové
Air Zoom Alphafly NEXT%
nike
Nové
Invincible 3
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Air Zoom Victory Racing Shoe
nike
ZoomX Dragonfly
nike
ZoomX Dragonfly Bowerman Track Club
nike
Zoom Fly 4
nike
Predchádzajúce
Ďalšie