END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

V Berlíne padali len osobáky #BerlinLegend

Ten pretek mal všetko: osobák, atmosféru, eufóriu, slzy i dážď!

V nedeľu som sa po roku postavila druhýkrát na štart berlínskeho maratónu. Tentoraz však s pocitom vnútornej istoty, že mám natrénované a že do cieľa zvládnem dobehnúť. Otázkou tentoraz ale bolo "za koľko". Tú otázku máme všetci radi. Predovšetkým pred pretekmi. Ja som si pre upokojenie cielila na 3:40, pretože aj keď som sa snažila cez leto držať týždenný objem okolo 60 km, tak na intervaly moc energie nezostávalo. To, že v cieli pokoríte svoj májový osobák o 8,5 minúty by ma ani za mak nenapadlo.

Berlin Marathon

Tento rok po prvýkrát bol na maratónskom Expe i Top4Running stánok, zameraný predovšetkým na Pink Blast maratónsku kolekciu. Čo pridalo na atmosfére pred pretekmi. Všetci návštevníci sa blížili ku stánku s pohľadom upretým na Nike ZoomX Vaporfly NEXT%, ktoré im v nedeľu mali priniesť osobák. A ak priniesli? Neviem, či všetkým, ale celému Top4Running tímu áno! Aj Kenesisa Bekelemu, ktorý dobehol maratón o 2 sekundy pomalšie ako minuloročný víťaz a držiteľ svetového rekordu Eliud Kipchoge!

Berlin Expo

U pretekov v Berlíne sa môžeš spoľahnúť na veľa vecí - rýchlu trasu, veľa bežcov, ale predovšetkým skvelých fanúšikov po celej dĺžke trati! Či už to sú menšie dychovky, ktoré hrajú do rytmu, improvizované koncerty miestnych, ale aj menšie bubenícke zoskupenie alebo jednotlivca s reproduktrmi. Nikomu z nich nechýba nadšenie. A to ani vo chvíli, keď sa spustí poriadny lejak. U mňa to bolo presne na polovici. Pršalo ako z krhly ale ja som si to úprimne o to viac užívala. Pretože inokedy môžeš bežať uzavretým Berlínom, za podpory ľudí a ešte v daždi :D

Moc neviem, ako to opísať, ale celý pretek som išla na vlne emócií. Každý, kto zakričal moje meno (je veľké a čitateľné na čísle) ma dostával do kolien, každý starší fandiaci pár ma dojal a fanúšikovská základňa na 37. kilometri ma najviac nakopla do posledných 5 kilometrov, kedy som už tušila, že by osobák mohol padnúť .

Berlin Marathon

Po pol roku som prebehla Brandenburskou bránou.

Prvýkrát som tu dokončovala svoj maratón.

Cieľom som prebehla so slzami v očiach, ktoré ale vďaka kvapkám dažďa nešli spoznať;)

3:21:19 je môj nový osobák na maratónskej trati a navyše s negatívnym splitom (tzn. druhú polovicu som bežala rýchlejšie ako prvú).

Čo dodať na záver?

Deň po maratóne ma takmer nič nebolí, len decentne tiahnu stehenné svaly. Tie tenisky sú zázrak! A Berlínsky dav ešte väčší! Ak budeš mať tú príležitosť, Chyť ju za pačesy, pretože pretek v Berlíne jednoducho musíš za svoj bežecký život absolvovať!

Iva (@iva_runstheworld)

Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
ZoomX Vaporfly Next% 3
nike
Nové
Air Zoom Alphafly NEXT%
nike
Nové
Invincible 3
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Air Zoom Victory Racing Shoe
nike
ZoomX Dragonfly
nike
ZoomX Dragonfly Bowerman Track Club
nike
Zoom Fly 4
nike
Predchádzajúce
Ďalšie