END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov Kúp teraz

Bandáže a ortézy

Bandáž na lakte, športové bandáže, bežecká ortéza - to sú doplnky, ktoré pomáhajú spevniť a stabilizovať kĺby a svaly počas tréningu. Vďaka nim budete môcť behať aj po menších úrazoch . Bandáže a ortézy z ponuky Top4Running sa postarajú o to, aby sa pri cvičení nepreťažovala žiadna časť vášho tela. Sú vyrobené z eco- friendly materiálov. S nimi vám ani zdravotné problémy nezabránia ísť si zabehať.

Je to profesionálne bežecké príslušenstvo , ktoré sa osvedčí pri krátkych ale aj vyčerpávajúcich behoch . Objednajte si ich ešte dnes a buďte pripravení na akýkoľvek beh!

Športová bandáž – za akých okolností je užitočná?

Športová bandáž môže pomôcť správne zaistiť svaly. Toto je jasná voľba pre akékoľvek rezy alebo škrabance v okolí kĺbov. Bandáž sa považuje za pohodlnejšiu ako náplasti, ktoré sa ľahko odlepujú.

Športová bandáž však predovšetkým pomáha udržať primeraný svalový tonus . Z tohto dôvodu si ju bežci často preventívne dávajú na nohy alebo ruky, keď začnú pociťovať čo i len nepatrné nepohodlie.

Bandáž je najčastejšie vo forme elastického pásu, ktorý sa nosí na svaloch alebo kĺboch, ktoré potrebujú podporu.

Bežecký obväz – kompresia na pomoc bežcom

Zatiaľ čo bandáž poskytuje jemnú kompresiu, kompresný bežecký obväz na ruku alebo nohu funguje ako typické kompresné prádlo . To znamená, že na telo bežca pôsobí o niečo silnejšie a vyvíja naň citeľný tlak.

Takéto príslušenstvo je obzvlášť užitočné pre tých, ktorí sa chcú starať o svoje svaly . Bežecký obväz ich drží v správnej polohe a chráni pred nárazmi. A to rozhodne uľahčuje ich regeneráciu. Telo reaguje na tlak aj dodatočným prekrvením svalov. Vďaka tomu sú lepšie vyživené a vydržia dlhšie čerstvé.

Pre mnohých ľudí, poskynutý pocit opory je aj psychologická . Beh s tlakovým obväzom je pohodlnejší – máte pocit, že vám niečo dodatočne stabilizuje nohu alebo ruku.

Bežecká ortéza – ako posilniť kĺby pri cvičení?

Kolenná ortéza môže tiež výrazne uľahčiť návrat k behu. Na behanie sa nasadzuje rozsiahlejšia páska, najčastejšie zapínaná na suchý zips. Jeho úlohou je stabilizovať kĺb v správnej polohe a zabrániť náhlym pohybom, ktoré presahujú bežnú pohyblivosť kĺbu.

Bežecká kolenná ortéza je relatívne mäkká . Rozsiahlejšie, tvrdšie stabilizátory, používané bezprostredne po ťažkých úrazoch, nie sú na šport vhodné. Beh v ortéze však bude pohodlný len vtedy, ak zvolíte výrobok z materiálov, ktoré umožňujú odvetrávanie kĺbu.

Chrániče lakťov – budú užitočné pri bežeckom tréningu?

Bežecké chrániče môžu byť užitočné aj počas tréningu. Nasadenie na ruky je preventívne. Chrániče lakťov pomáhajú pri pádoch. Takýmto nebezpečenstvám sú vystavení najmä tí, ktorí často trénujú v teréne .

Pošmyknutie na mokrom alebo nerovnom povrchu môže skončiť tak, že pristanete na lakťoch a zraníte sa. Chrániče minimalizujú riziko . Sú tiež nevyhnutným doplnkom pre ľudí, ktorí sa vracajú k behu po zranení rúk.

Bandáže a ortézy z ponuky Top4Running na Vás čakajú.

Zobraziť viac Zavrieť
Filtr
Pohlavie
Muži (2)
Ženy (2)
Unisex (2)
Filter nenájdený
Značka
Hummel (1)
Nike (1)
Filter nenájdený
Veľkosť
XS (1)
S (2)
M (1)
L (1)
XL (1)
Filter nenájdený
Nike Pro (1)
Filter nenájdený
Basketbal (1)
Beh (2)
Fitness (2)
Futbal (1)
Filter nenájdený
PROTECTION ELBOW LONG SLEEVE
hummel
Exkluzívne
U NP Elbow Sleeve 3.0
nike
Exkluzívne