END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

Berlín: Veľké finále letnej maratónskej výzvy

Po 2 mesiacoch príprav prišiel víkend s veľkým "B" - Berlínsky maratón. V sobotu skoro ráno sme s Luckou vyrazili na cestu, aby sme dorazili včas vyzdvihnúť štartovné čísla na maratónskej expo a preskúmať Nike Fast Lab, ktorý bol veľkým pútačom pre všetkých návštevníkov.

Maratonské Expo a Nike Fast Lab

Expo bolo v areáli a budove bývalého letiska a malo svoju jedinečnú atmosféru- obrie hangáre plné stánkov a nekonečné bežecké inšpirácie. A do toho všetkého veľa nadšených bežcov. Tú najväčšiu radosť sme však mali v Nike Fast Labu - skvelá prezentácia najnovších modelov Nike Vaporfly 4% Flyknit a Zoom Fly a predovšetkým 400 m výzva bežať tempom teraz už svetového rekordmana v maratóne Eliud Kipchogeho.

S Luckou sme si najnovšie Vaporfly 4% Flyknit vyskúšali rovno na bežeckom páse, sama som potom pokračovala aj s výzvou, v ktorej som Kipchogeho stíhala presne 235 m než mi začala rýchlosť na monitore rast doslova cez hlavu. Tenisky sme si vôbec nechceli dávať dole, tak pohodlné a zároveň nútiace držať správny bežecký došľap - no čo vám poviem, Eliudovi sme ich neskutočne závideli! Z maratónskeho expa sme si dali 4 km výklus na hotel, pokračovali poriadnu sacharidovú večerou a spať išli s veľkým očakávaním zajtrajška.

Deň D očami Ivy

Maratónsky deň nadišiel, ráno som si zatejpovala ľavú nohu od členka po bedro a dúfala v čo najdlhšiu vzdialenosť, ktorú zvládnem v ten deň zabehnúť. Bohužiaľ už v priebehu augusta vyšlo najavo, že pravdepodobne celý maratón nedokončím vzhľadom k obmedzenej príprave a neutíchajucej bolesti v kolene. Ale aj napriek tomu som sa nevzdávala a chcela si aspoň pár kilometrov tohto svetového maratónu užiť. Na moje prekvapenie mi chýbala 'vzrušujúca atmosféra' na štarte, ktorú mi však okamžite vynahradila atmosféra celého mesta a fanúšikov pozdĺž trasy. Aj napriek tomu, že náš koridor prišiel na rad ako posledný, tak ľudia pozdĺž trate zostávali a poriadne kričali a hecovali.

Možno aj to bol dôvod, prečo som to z plánovaných 7 km pretiahla na 10, potom 15 a až po ubehnutí polmaratónu som sa rozhodla odstúpiť z preteku. Od 2.kilometru som to išla cez bolesť a vedela, že to nemá cenu, na 6. kilometri mňa bolesť málinko prešla a ja sa rozhodla skúsiť (pre mňa v tú chvíľu) nemožné. A podarilo sa, polmaratónu v čase 1:52 bez absolútneho tréningu je podľa mňa dobrý výsledok.

O to lepšie, keď som potom mohla čakať na Lucku v cieli a spoločne s ňou zdieľať radosť z jej neskutočného osobáku. Je skvelá a ja mám naozajstnú radosť, že som vybrala práve ju! Mladá mamička, ktorá si počas svojej materskej našla čas na maratónsky tréning aby pokorila svoj pražský osobák - čo môže byť ešte väčšia motivácia pre všetky ostatné dievčatá? :)

Teraz hurá doliečiť koleno a vydať sa v ústrety ďalším (úspešne ukončeným) pretekom;)

Den D očami Lucky

Náš maratónsky deň začal budíčkom v 6:30 a nabušenými raňajkami (Nutella nesmela chýbať :) Chcela mám na všetko dosť času, takže preto sa išlo raňajkovať pomerne skoro. Po raňajkách na mňa na izbe čakali také malé Vianoce v podobe Nike Vaporfly 4% Flyknit a veta "Ak chceš môžeš v nich bežať". V tú chvíľu som mala tepovku podobnú tej, ktorú som mala na cca 30 km maratónu a slzy na krajíčku. ,, Áno '' samozrejme v nich chcem bežať, deň pred maratónom som si ich mala možnosť vyskúšať na Expe a bol to natoľko silný zážitok, že som nepochybovala.

Nasledoval presun na štart maratónu. Štartovali sme zo sektoru G, ktorý bežal na čas okolo 4: 15hod. Sektory púšťali po vlnách cca s 15tich-minútovými rozostupy. Atmosféra na štarte bola skvelá, ale nedala sa porovnať s tou, ktorá bola pozdĺž trate celého maratónu, diváci boli úplne neskutoční a nebolo na trati miesto, kde by bolo ľudoprázdno. Tá podpora aj od úplne cudzích ľudí vás ženie neskutočne dopredu.

Ja som sa od štartu držala svojej taktiky a tempa, ktoré som si tak nejako určila. Na 21. kilometri som začala dobiehať veľké skupiny ľudí, ktoré sa postupom času premenili v obrovský dav, s ktorým som sa dostala až do cieľa. Ešte do 35.kilometru som verila, že sa mi podarí stlačiť čas pod 3:30, ale únava v nohách bola silnejšia než odhodlanie. Aj tak som ale 100% spokojná. Cieľ bol zabehnúť pod 3:36 čo sa s 3:32:59 podarilo. Ďakujem tímu z Top4Running, ďakujem Ive. Bez nich by som toto nikdy nezažila! ❤️

Teš sa na naše ďalšie výzvy

Za seba aj Lucku moc ďakujem Nike a Isostar za plnú podporu a Top4Running za celú realizáciu. Bežať na trati pár hodín po tom, čo tam vznikol nový svetový rekord? Nič lepšie nemôže byť?

Majte krásnu bežeckú jeseň a buďte pripravení na ďalšie výzvy. Nebude ich málo;)

Iva (@iva_runstheworld)

Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
ZoomX Vaporfly Next% 3
nike
Nové
Air Zoom Alphafly NEXT%
nike
Nové
Invincible 3
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Air Zoom Victory Racing Shoe
nike
ZoomX Dragonfly
nike
ZoomX Dragonfly Bowerman Track Club
nike
ZoomX Vaporfly Next% 2
nike
Predchádzajúce
Ďalšie