SUMMER SALE - tisícky produktov v zľave až do -60 % Nakupuj
Karbónové tenisky na stredne dlhé vzdialenosti: Adizero Takumi Sen 8

Karbónové tenisky na stredne dlhé vzdialenosti: Adizero Takumi Sen 8

20. 1. 2022 4 min. čítania

Najnovší trend: karbónová obuv najmä na stredné vzdialenosti od 5 kilometrov po polmaratóny. V našom blogovom seriáli Karbónové tenisky na stredné vzdialenosti ťa budeme informovať o najnovších modeloch!

Karbónové tenisky sú najaktuálnejším trendom pre bežcov/bežkyne. V posledných rokoch tu máme čoraz viac neuveriteľných časov v maratónoch a cestných pretekoch, a to aj vďaka najnovším technológiám obuvi. Čoraz viac diskusií o agresívnej karbónovej obuvi v maratónoch sa dostáva na titulky novín a práve teraz sa obuvnícky priemysel zameriava aj na karbónovú obuv špeciálne pre stredne dlhé vzdialenosti od 5 kilometrov až po polmaratóny. Jednou z najnovších je adidas s modelom Adizero Takumi Sen 8, ktorý ti dnes predstavíme. V priebehu roka budú so svojimi karbónovými teniskami nasledovať ďalšie veľké značky ako New Balance, Nike alebo Puma. V našom seriáli blogov Karbónová obuv na stredné vzdialenosti ťa budeme informovať o najnovších modeloch!

Adizero Takumi Sen 8

adidas Adizero Takumi Sen 8

Adidas sa posúva dopredu a navrhuje karbónovú obuv špeciálne pre stredné vzdialenosti od 5 do 10 kilometrov: Adizero Takumi Sen 8. Ako už názov napovedá, teniska patrí do rýchlej rodiny adidas Adizero, ktorá sa vyznačuje najmä ľahkou obuvou s tvrdou podrážkou.

Čo sa skrýva za úspechom?

Model Adizero Takumi Sen 8, ktorý bol verejnosti predstavený len pred mesiacom, sa už pri vydaní môže pochváliť svetovým rekordom. V septembri sa na trhu objavil model adidas Adizero: V sídle spoločnosti adidas v nemeckom Herzogenaurachu sa uskutočnilo podujatie Road to races, na ktorom sa zúčastnilo niekoľko pozvaných profesionálnych športovcov. Padli tam dva neuveriteľné nové svetové rekordy! Jedným z nich je rekord Senbere Teferi na 5 kilometrov. S časom 14:29 minúty je teraz najrýchlejšou ženou na tejto vzdialenosti v čisto ženských pretekoch. Tento nový báječný čas sa jej podarilo dosiahnuť v modeli Adizero Takumi Sen 8. Túto obuv si vybralo aj mnoho ďalších atlétov, ktorí si dokázali vytvoriť množstvo nových osobných rekordov.

2

Prečo je táto teniska taká rýchla?

Karbónové "vidlice" Energyrods poskytujú tuhosť podrážky, ktorá ťa pri každom kroku katapultuje vpred. Okrem toho je medzipodrážka vybavená odpružením Lightstrike Pro. To poskytuje ľahké odpruženie, ktoré ti dodá energiu pri každom kroku. Kombinácia týchto dvoch technológií robí z modelu Takumi Sen 8 agresívnu a rýchlu obuv, ktorá má dynamickú pružnosť potrebnú na stredné vzdialenosti a poskytuje priamy pocit so zemou.

Ako sa dá od rodiny Adizero očakávať, model Adizero Takumi Sen 8 je mimoriadne ľahký. Je to vďaka jeho superľahkému zvršku. Táto unisexová obuv váži len 192 g v pánskej veľkosti US 9 / dámskej veľkosti US 10.

Cítiš sa ako doma na stredne dlhých tratiach? Si pripravený/-á zaútočiť na svoj osobný rekord v roku 2022? Adizero Takumi Sen 8 je tým pádom pre teba tá správna obuv:

Vyber si svoje Adizero Takumi Sen 8!


PRODUKTOVÉ NOVINKY