END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

Najľahšia maratónska obuv na svete adidas adizero SUB2 exkluzívne v Top4Running

Rok potom, čo Wilson Kipsang odbehol najrýchlejší maratón v histórii na území Japonska, sa tento bežec spoločnosti adidas vrátil do Tokia s nádejou, že prekoná vlastný rekord v špičkovej obuvi adidas adizero adizero Sub2. Na oslavu toho, že model silhouette je úplne po prvý raz ponúknutý aj širokej verejnosti, Wilson po dobehnutí tohtoročného maratónu predal túto najmodernejšiu obuv najrýchlejším závodníkom adidas.

Obuv adidas adizero Sub2 je najmodernejší, najrýchlejší a a najľahší závodný model v histórii spoločnosti a bol vyvinutý priamo pre špičkových bežcov. Využíva úplne novú technológiu BOOST Light a na jeho vývoji, ktorý začal v roku 2012 sa podielali najvýkonnejší športovci spoločnosti adidas, vrátane samotného Kipsanga. Ten tvrdo trénoval s cieľom zabehnúť maratón pod dve hodiny a zapísať sa tak do športovej histórie. Po Tokio maratóne spoločnosť adidas ponúkla model silhouette najrýcheljším bežcom na svete.

Víťaz Tokio maratónu 2017 a športovec spoločnosti adidas Wilson Kipsang povedal: "Každý maratón začína ďaleko pred štartovou čiarou a tých posledných 42 kilometrov odráža predchádzajúce mesiace úsilia, príprav a obetí, vďaka ktorým som teraz tu. Do Tokia sa vraciam veľmi rád a teším sa, že budem znovu závodiť v obuvi adidas adizero Sub2. Je to najrýchlejšia, najľahšia a najlepšie reagujúca bežecká obuv, v ktorej som kedy závodil a pevne verím, že vďaka nej zabehnem najrýchlejší čas na tejto trati." Kipsang síce nakoniec kvôli žalúdočným problémom svoj minuloročný rekord v Tokiu neprekonal, ale teraz je opäť pripravený atakovať magickú hranicu dvoch hodín. Len si musíme počkať na jeho ďalší maratónsky štart.

Závodná obuv silhouette určená pre špičkový výkon je podstatou prvého štandardu zakladateľa spoločnosti Adiho Dasslera, ktorý znie "pre športovcov len to najlepšie." Ako je závodným vozom formula 1 vyrobená pre najrýchlejšie cestné závody, tak je obuv adidas adizero Sub2 navrhnutá pre najrýchlejších bežcov planéty. Po celej svojej dĺžke využíva medzipodošvu BOOS Light kombinujúci najvyššiu úroveň návratnosti energie v tomto segmente a najľahšiu penu BOOST v histórii spoločnosti adidas. Preslávený systém BOOST, inšpirovaný ľahkosťou mrakov na obloheprichádza po prvýkrát v prevedení so strieborným mramorovým vzorom. Zvršok z jednej vrstvy ultra ľahkej látky vyrobený z odľahčenej sieťoviny s vnútornými výztuhami a modernou technológiou Microfit bežcom skvele padne a prináša vynikajúcu oporu a pohodlie. Podošva Continental Microweb (vyvinutá z technológie Stretchweb) je maximálne priľnavá a minimalizuje podkĺznutie, takže bežci môžu bežať úplne efektívne počas celých 42 kilometrov závodu.

Matthias Amm, ktorý v sekcii bežeckého vybavenia adidas Running pracuje na pozícii Product Category Director, k tomu hovorí: „Naša rada veľmi rychlých modelov adizero za viac ako desať rokov vstúpila do histórie ziskom štyroch svetových rekordov. Pre nás je skvelé, že Wilson bude v Tokiu znovu závodiť, a ešte lepšie je to, že môžeme pomáhať najlepším bežcom na svete vylepšovať osobné rekordy vďaka najrýchlejšej obuvi na ďalšie závodné trate, ktoré kedy společnosť adidas vytvorila.“

Pár kusov tejto úžasnej tenisky sa nám podarilo dostať aj k nám do Top4Running, tak neváhaj a využi možnosť zlepšovať svoje osobné rekordy v najľahších maratónkach sveta. Prezri si celú jarnú kolekciu adidas.

ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO PRIME SP2
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO ADIOS PRO 2
adidas
ADISTAR CS W
adidas
Udržateľnosť
adizero Takumi Sen 8
adidas
Udržateľnosť
ULTRABOOST 22
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržateľnosť
4DFWD 2 M
adidas
Udržateľnosť
ULTRABOOST 22
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO PRIME X STRUNG
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO PRIME X STRUNG
adidas
Nové
ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržateľnosť
Predchádzajúce
Ďalšie