SUMMER SALE - tisícky produktov v zľave až do -60 % Nakupuj

Nike Zoom Pegasus Turbo

V Nike vyvinuli v spolupráci s poprednými svetovými bežcami nový model bežeckých tenisiek - Nike Zoom Pegasus Turbo. Zoznámte sa!

Nike Zoom Pegasus Turbo

Na základe priamej spätnej väzby od popredných svetových bežcov na model Nike Air Zoom Pegasus prišli v Nike so zásadnými úpravami, ktoré vám pomôžu docieliť ešte vyššej rýchlosti ako kedykoľvek predtým. Model Turbo bol inšpirovaný maratónskymi bežeckými topánkami Nike Zoom Vaporfly Elite. Pracuje s rovnako vysoko responzívnou penou ZoomX a s rovnakým tvarom päty.

TRI FAKTY O pene ZOOMX

• Dokáže vrátiť do pohybu až 85% vynaloženej energie - je tak najlepšia zo všetkých pien Nike.

• Jedná sa o najľahšiu penu od Nike (jedna pánska topánka veľkosti 44 váži 240 g a dámska topánka veľkosti 39 váži 200 g).

• Táto pena je využívaná v troch rôznych tvaroch: Zoom Vaporfly Elite, Zoom Vaporfly 4% a teraz aj Zoom Pegasus Turbo.

MECHANIZMUS prelievanie ENERGIE

Rýchle oprášenie vedomostí z hodín fyziky: energia môže byť iba prenášaná - nič ju nedokáže vytvoriť ani zničiť. Pena Nike ZoomX v ​​tomto prípade dokáže výrazne znížiť množstvo energie, ktorá sa vytratí zakaždým, keď pri behu došľapne. Deje sa to tak, že sa pena vždy vráti do pôvodného tvaru v momente, keď odlepíte nohu od zeme. Čím viac sa dokáže pena vrátiť do pôvodného tvaru, tým viac energie je prenesenej späť do podrážky, a teda aj vám.

Oproti Nike Zoom Vaporfly Elite a 4% nemá model Turbo dosku z uhlíkových vlákien. To je ale strategické: doska podporuje tuhosť a pocit dôkladného odpichu, čo umožňuje bežcom rýchlo vyraziť. Eliud Kipchoge a Galen Rupp, ktorí s týmito topánkami bežali maratóny, poukázali na to, že presne tieto aspekty robia predchádzajúce modely ideálnymi pre preteky, ale pre každodenné použitie vhodné nie sú. Vďaka tomu, že pena ZoomX dokáže vracať najviac energie zo všetkých pien, ktoré boli kedy v Nike vyvinuté, sú Nike Zoom Pegasus Turbo ideálne pre každodenný tréning.

Nike Zoom Pegasus Turbo

Pohlcovač OTRASOV

Bežecké tenisky fungujú ako tlmiče - pri behu odprúžia vaše telo. Všeobecne platí, že v pretekárskych autách sú tlmiče používané na tlmenie nárazov a udržovanie kontroly nad vozidlom a každý pretekársky okruh vyžaduje špeciálne nastavenie tlmičov. Rovnako ako pretekárske auto aj vaše telo potrebuje špeciálne tlmiče pre rôzne typy bežeckých tréningov.

POHĽAD pod kapotu

10mm presah päty a vyššia podrážka sú prvky navrhnuté pre lepšiu prácu s vydanou energiou. Detaily na priehlavku tvoria špeciálne káble, ktoré slúžia aj ako úchyty šnúrok. Pätu tvorí vysunutý klin z peny Nike React (pridaný pre dlhšiu životnosť topánky a stabilitu). Malé gumové výstupky na podrážke pomáhajú absorbovať otrasy a dodávajú väčší komfort pri behu.