5% extra zľava pre členov klubu práve teraz Staň sa členom
Môj príbeh z Majstrovstiev Európy - Yassin Bouih

Môj príbeh z Majstrovstiev Európy - Yassin Bouih

21. 12. 2022 4 min. čítania

Zlato z Majstrovstviev Európy v zmiešaných štafetách je moment, na ktorý nikdy nezabudnem. Od tréningov vo viniciach až po emócie pri spievaní talianskej hymny na pódiu.

Láska a nenávisť ku cezpoľným behom


Cezpoľné behy boli pre mňa vždy ako to jedno jedlo, ktoré ako dieťa nechceš jesť, ale rodičia ťa nútia, pretože je zdravé a pre teba dobré. Nikdy som cezpoľné behy, tzv. "cross-country", neobľuboval, ale viem aké sú pre moje výkony prospešné. 
Cross-country behy ťa naučia mnoho o snahe, obetavosti a schopnosti prispôsobiť sa. 
Počas zimných tréningov ide do prípravy na cezpoľné behy množstvo fyzického aj psychického úsilia - čo je náročné, avšak zakaždým to zúročím počas letnej atletickej sezóny.
Yassin Bouih

Moje tréningy vo viniciach Reggio Emilia


V uplynulých dvoch rokoch som počas zimnej prípravy trénoval vo viniach Borzano, v provincii Reggio Emilia. Je to veľmi technický terén s množstvom kopcov, zákrut a bahna. 
Vždy trénujem v tretrách Nike ZoomX Dragonfly, vďaka ktorým mám pri odraze stabilitu a istotu.
Vedel som, že trať Majstrovstiev Európy v cezpoľnom behu bude plná kopcov a zákrut a preto boli tréningy v Borzano veľmi nápomocné.

Získaj svoj pár Nike ZoomX Dragonfly

 

Majtrovstvá Európy v cezpoľnom behu, disciplína 4x1500m zmiešaná štafeta, 11. december 2022


Vedeli sme, že náš taliansky tím je silný - Pietro, Gaia, and Federica patria medzi najlepších strednotriatiarov v histórií.
Vedeli sme, že preteky na domácej Talianskej pôde budú úžasný zážitok.
Avšak nikto z nás nečakal zlatú medajlu! 
Keď sa obzriem na priebeh pretekov, mám stále zimomriavky - aj z našich výkonov aj z nezabudnuteľnej podpory publika od začiatku až do konca.
 

Malé, nezabudnuteľné momenty 


Publikum, ktoré kričalo naše mená, transparenty, emócie v tvári môjho otca, ktorý nadšene mával vlajkou, deti, ktoré za nami prišli a chceli sa odfotiť, či získať autograf - to sú momenty, na ktoré nikdy nezabudnem! Najmä preto, že ešte prednedávnom som tiež bol iba nadšené dieťa. Mojou misiou je odovzdať odkaz, že s odhodlaním a vytrvalosťou dokážeš spraviť zmenu.
Yassin Bouih European Cross Country Champion


L’Italia chiamò” melódia talianskej hymny, na ktorú nikdy nezabudnem


Sen každého dieťaťa, ktoré začína so športom, je jedného dňa stáť na stupienku víťazov a spievať národnú hymnu. 
Keď sa ti to nielen podarí, ale ešte aj na domácej pôde, s tvojimi priateľmi, rodinou a trénerom, to už je čerešnička na nádhernej torte. Cezpoľné behy vyžadujú množstvo úsilia a odhodlania, ale stoja za to! A to sú slová Majstra Európy v cezpoľnom behu, ktorý kedysi nenávidel cezpoľné behy. 


by Yassin Bouih, Nike - Top4Running ambassador and National Italian T&F Team athlete
© Chiara Montesano , Paolo Codeluppi - CPstudio