END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz
Vianočné darčeky pre bežcov s ktorými zabodujete

Vianočné darčeky pre bežcov s ktorými zabodujete

14. 11. 2021 7 min. čítania

Je najvyšší čas začať hľadať darčeky. Ak máš medzi svojimi blízkymi vášnivých bežcov, nič nepokazíš ďalším bežeckým vybavením, ktorého, povedzme si úprimne, nie je nikdy dosť.

Akými vianočnými darčekmi potešíte bežcov v roku 2021?

Dni sú kratšie, zima silnejšia, ale stále máme pred sebou jedno z najkrajších období roka - Vianoce. Máte vo svojom okolí nadšeného hobby alebo profesionálneho bežca? Inšpirujte sa našimi 10 tipmi na darčeky pre milovníkov behu a urobte im radosť! Veď bežeckého vybavenia nie je nikdy dosť.

1. Bežecké tenisky

Neexistuje bežec, ktorý by neocenil nové tenisky. Jednoducho neexistuje, bodka. Do daždivého a chladného počasia vyvinula spoločnosť Nike kolekciu Shield s nepremokavým zvrškom, skvelou priedušnosťou a reflexnými prvkami. Existuje však veľa typov obuvi a každý bežec má iné preferencie. 

fgfNike Pegasus 38 z novej kolekcie Nike Shield

2. Hlavne v teple

Nikto nechce byť chorý, a už vôbec nie bežci. Preto je súčasťou zimného behu aj výber správneho oblečenia. Kúpte si napríklad teplú, funkčnú čiapku, čelenku alebo nákrčník. Tieto doplnky pomáhajú predchádzať rôznym prechladnutiam a mali by byť v šatníku každého bežca.

3. Pripraviť sa na dážď

Nie zlé počasie, len zle oblečený bežec. To platí v každom ročnom období, ale v zime o niečo viac. Poznáš to, zima, dážď, sneh. Mnohí bežci sa kvôli tomuto počasiu rozhodnú vynechať beh. Je to zbytočné a môžeš to zmeniť! Ľahká a nepremokavá bunda je ďalším základom bežeckého šatníka. Okrem toho, že ťa ochráni pred nepriazňou počasia, pôsobí aj ako skvelý dizajnový kúsok, čo ocenia najmä ženy. Bunda CRAFT Glide spĺňa všetky tieto požiadavky, a preto ju zaraďujeme medzi najlepšie tipy na darčeky pre bežkyne.

gfgrTop4Running ambassador Martin Zajíc v novej Nike Shield kolekcii

4. Stop holým kotníkom

Vystavovaním členkov v zime si bežci spôsobujú zdravotné problémy, ktoré im môžu znepríjemniť život na dlhý čas. Zaobstaraj si špeciálne bežecké ponožky, ktoré udržujú členky v teple a chránia ich. Zaujímavou a veselou alternatívou sú podkolienky, ktoré nájdete v rôznych farbách. Oživenie tvojho bežeckého outfitu zaručené!

5. Vo víre hudby

Každý bežec má chvíle, keď sa mu jednoducho nechce bežať. V zime to platí dvojnásobne. Ako ho motivovať? No, s hudbou! Nikto sa však nechce pri behu zamotávať do káblov alebo si neustále upravovať slúchadlá. Kúp si špeciálne bežecké slúchadlá a spríjemni (nielen) zimné behy svojmu bežcovi počúvaním jeho obľúbeného playlistu.

6. Pobalení na cesty

Okrem behu sa bežci venujú aj ďalším športom a regenerácii. Chodenie do posilňovne, plávanie, joga atď. Na tieto činnosti potrebuješ oveľa viac vecí ako na behanie. Výmena oblečenia, uterák, fľaša na pitie, osobné veci... no, je toho veľa. Kúp bežcovi športovú tašku obľúbenej značky, do ktorej si zabalí všetky potrebné veci.

7. Na dlhé behy s výbavou

Zima je ideálnym obdobím na dlhé behy, keď väčšina bežcov zvyšuje svoju kilometráž a začína sa pripravovať na jar, začiatok novej sezóny. Vlastniť camelbag, hydrovak alebo vak poslednej záchrany, ako sa mu hovorí, je pri dlhších behoch nevyhnutnosťou. Malý bežecký batoh, do ktorého sa zmestí dostatok nápojov, občerstvenia a osobných vecí, ktoré je veľmi dobré mať so sebou z hľadiska bezpečnosti. 

Bezpečnostný tip Top4Running.sk - Čelovka na každý beh! Stmieva sa veľmi skoro a bežec musí vidieť a zároveň byť videný. Mať toto svetlo po ruke, alebo skôr na čele, je nevyhnutnosťou a môže doslova zachrániť život.

gfgfgrTop4Running ambassador Ivana Kopková v noci bez čelovky nevybehne

8. Každý kilometer sa počíta

Behanie s telefónom v ruke je veľmi nepraktické a rozptyľuje pozornosť. Ale ako zistíš, koľko kilometrov si nabehal/-a? Kúp bežcovi športové hodinky. Ponúkame široký sortiment športtesterov Garmin a Apple. Stačí si vybrať, aké funkcie bežec v hodinkách uprednostňuje - GPS, monitor tepovej frekvencie, výpočet regenerácie? Na výber je toho veľa.

9. Daruj príBEH

Emil Zátopek, Miloš Škorpil, Scott Jurek, Kilian Jornet, Joe de Sena's SPARTAN, Lenka Vacvalová 's Find Courage. Príbehy, ktoré sú medzi bežcami veľmi rozšírené a ktoré motivujú takmer každého, aby si obul tenisky a bežal. Získaj knihu o neuveriteľných bežeckých výkonoch a skvelých príbehoch, ktoré píše samotný beh. Najlepší spôsob regenerácie po behu je s knihou v ruke!

10. Vychytávky na beh

Bežecké vychytávky zahŕňajú špeciálnu športovú výživu alebo regeneráciu. A kto nemá rád dobrý nápoj a relaxáciu? Daruj nápoj Edgar Powerdrink, ktorý dodá bežcovi energiu potrebnú na beh bez toho, aby zaťažil jeho žalúdok. Na regeneráciu si vyber masáž alebo wellness víkend v horách, ktorý je oddychom pre telo aj dušu.

Takže 10 tipov pre hobby a profesionálnych bežcov, ktoré už poznáš. Teraz je to na tvojom výbere, ale my vieme, že žiadnou z uvedených možností nič nepokazíš. Vybral/-a si si niečo z tohto zoznamu? Daj nám vedieť a podeľ sa o radosť, radi si vypočujeme tvoje dojmy!

Náš Instagram

Prajeme všetkým bežcom aj nebežcom, nech vám to behá ako na trati, tak aj v osobnom živote. 

Najlepšie darčeky pre bežcov