5% extra zľava pre členov klubu práve teraz Staň sa členom

Športové slnečné okuliare

Športové slnečné okuliare na beh z ponuky Top4Running ponúkajú profesionálnu ochranu zraku pre každého bežca. Ochraňujú pred nadmerným UV žiarením a umožňujú plne sa sústrediť na prebehnuté kilometre. Sú vhodné na letné tréningy v meste, ale aj v zime na horách.

V ponuke nášho e-shopu sú k dispozícií pánske a dámske bežecké okuliare, ale aj univerzálne unisex modely. Pripravili sme okuliare od popredných značiek ako Oakley alebo Nike . Stavte na naše bežecké potreby a nebudete sklamaní!

Športové bežecké okuliare – prečo by ste ich mali používať?

Ak sa pýtate, či potrebujete bežecké a cyklistické okuliare, nezabudnite, žesú viac než len módny doplnok . Vzhľad okuliarov môže byť samozrejme dôležitým faktorom pri ich výbere, no pri rozhodovaní sa nájdu aj vážnejšie argumenty.

So slnečnými okuliarmi pre bežca budete na trase oveľa bezpečnejší. Je to spôsobené ich dvoma vlastnosťami. Po prvé, slnečné okuliare chránia pred oslnením . Vďaka nim môžeme lepšie kontrolovať, čo sa deje pred nami a okolo nás. A pri behu na plnom slnku sa oslepujúce lúče stávajú veľkým problémom.

Profesionálne okuliare pre bežcov zároveň chránia oči pred škodlivými účinkami UV žiarenia. Veľké dávky takýchto lúčov môžu dokonca spôsobiť šedý zákal . Priveľa slnka navyše negatívne vplýva na pokožku tváre, ktorú okuliare do istej miery chránia.

Medzi realistickejšie a bezprostredné účinky behu s okuliarmi patrí ochrana očí pred mechanickým poškodením a vetrom . Okuliare sú dobrou voľbou, ako sa chrániť pred muchami, komármi a peľom, ktoré vám môžu pri behu spadnúť do očí. Okrem toho ochrana proti vetru zabraňuje slzeniu očí počas tréningu alebo rozbehoch.

Ako si vybrať bežecké slnečné okuliare?

Aby bežecké okuliare fungovali na trase, je potrebné venovať pozornosť niekoľkým veciam, na ktoré si treba dať pozor pred ich kúpou. Prvým je správna konštrukcia okuliarov. Musia byť odolné a zároveň ľahké . Okrem toho sa oplatí vyberať modely s výrezmi v rámoch na šošovkách, čo zlepšuje ventiláciu.

Prítomnosť UV filtrov je tiež dôležitá, pretože chránia pred žiarením. Najväčšiu ochranu poskytujú UV 400 filtre, ktoré blokujú 100% žiarenia. Skontrolujte si aj úroveň zatmavenia šošoviek – v tejto súvislosti existuje päť kategórií zatemňovacích filtrov .

Ďalšou dôležitou vlastnosťou športových bežeckých okuliarov je materiál šošovky. Najlepšie sú tie z polykarbonátu . Ide o najodolnejšie bežecké príslušenstvo na trhu.

Dámske a pánske bežecké okuliare za atraktívne ceny

Pri výbere bežeckých okuliarov určite dbáte na ich vzhľad. Na Top4Running nájdete široký sortiment okuliarov v rôznych prevedeniach s uzavretými a otvorenými rámami. Každý model ťa ochráni pred žiarením, v každom sa budeš cítiť pohodlne. Vyber si niečo pre seba!

Zobraziť viac Zavrieť
Filtr
Pohlavie
Muži (13)
Ženy (8)
Unisex (8)
Filter nenájdený
Značka
Oakley (6)
VIF (7)
Filter nenájdený
Cena
Čierna
(3)
Modrá
(3)
Šedá
(2)
Červená
(1)
Biela
(1)
Rúžová
(1)
Žltá
(1)
Hnedá
(1)
Filter nenájdený
Beh (10)
Fitness (7)
Voľný Čas (11)
Filter nenájdený