END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz
5 + 1 dôvod, prečo behať s batohom

5 + 1 dôvod, prečo behať s batohom

10. 8. 2020 4 min. čítania

S batohom alebo športovou vestou dnes behá už kde kto a nie je to len výsada bežcov na dlhé trate. Prečo ale všetci tí bežci volia práve batoh? Máme pre vás 5 + 1 dôvod, prečo behať práve s batohom na chrbte.

S batohom alebo športovou vestou dnes behá už kde kto a nie je to len výsada bežcov na dlhé trate. Prečo ale všetci tí bežci volia práve batoh? Máme pre vás 5 + 1 tip, prečo behať práve s batohom na chrbte.

Máme pro vás 5+1 tip, proč běhat právě s batohem na zádech.

1) Pohodlnosť a voľné ruky

Kľúče od bytu v jednej ruke, fľaša s pitím v ruke druhej a telefón pripevnený na paži .. tak trochu vianočný stromček, nemyslíte? S batohom máte všetky ruky voľné, pretože si všetko pohodlne a prakticky uložíte do vreciek na to určených a navyše môžete pridať aj niečo navyše. Trebárs tyčinku, keby vás prepadol hlad.

2) Viac pitia pre dlhšie behy

Väčšina športovných flašiek sú pollitrové a na dlhšie behy v lete už moc nestačia. A už vôbec nie, ak sa chcete napríklad aj trochu schladiť. Do batohu môžete ľahko vložiť camelbak, ktorý sa vyrába v rôznych objemoch a zaistí vám tak pitný režim aj pre dlhé behy, kedy nebudete mať chuť sa ešte vracať späť a naopak budete chcieť objavovať krásy nových trás. Myslite na to, že pitný režim je základ!

3) Více místa pro další věci

Vybiehate a počasie hrá všetkými kartami? Zoberte si ľahkú bundu, zbaľte ju a vložte do jedného z vreciek. Nárazový dážď vás tak neprekvapí a vy môžete ďalej smelo pokračovať v behu v ľahkej športovej bunde zatiaľ čo sa ostatní bežci budú otáčať smerom domov. A alebo naopak si bundu odložte, keď slniečko nečakane vykukne.

Podle toho, kolik si toho do batohu naložíte, si automaticky vytváříte přirozenou zátěž na trénink.

4) Prirodzená záťaž pri tréningu

Podľa toho, koľko si toho do batohu naložíte, si automaticky vytvárate prirodzenú záťaž na tréning, ktorú by ste si inak sebou nevzali. Uvidíte, ako sa vám potom v pretekoch bez batohu pobeží ľahšie a hlavne rýchlejšie ako ste boli zvyknutí;)

5) Držiak na palice

Radi beháte v kopcoch alebo skúšate beh s palicami kedykoľvek je to možné? Bežecké batohy a vesty sú dnes premyslené tak, že aj tu veľmi skladne tieto palice umiestnite práve vo chvíli, keď je zrovna k behu nepotrebujete. Ruky tak opäť budete mať voľné, a keby ste náhodou chytali pri seběhu zajaca, tak aspoň bez palíc v rukách :)

V naší nabídce seženete širokou škálu běžeckých batohů Salomon, které se díky důmyslné konstrukci přizpůsobí tvaru těla a zajistí pohodlí při dýchání.

+1 tip:

Do väčšiny športových batohov či viest sa zmestí aj pollitrová plechovka. Takže ak vás cestou domov zastihne chuť a v chladničke na vás nečaká nič vychladeného, môžete sa zastaviť v najbližších potravinách a lahodný mok
si dať na chrbát a doma si ho s radosťou vychutnať :)

V našej ponuke nájdete širokú škálu bežeckých batohov Salomon, ktoré sa vďaka dômyselnej konštrukcii prispôsobia tvaru tela a zaistia pohodlie pri dýchaní. Zároveň sú bežecké batohy Salomon vyrobené z priedušných materiálov a vždy obsahujú reflexné prvky pre bezpečnosť za šera a tmy.

Iva Kopková @iva_runstheworld

Byť členom Top4Running Club sa oplatí

S nami budeš vždy rýchlejší. Pridaj sa do nášho vernostného programu a čerpaj veľa skvelých výhod.

Pridaj sa do klubu