5% extra zľava pre členov klubu práve teraz Staň sa členom

Berlín sa blíži. Koleno hnevá.

Ako sa pripravujeme a ako na predmaratónsku výživu?

Jak se připravujeme a jak na předmaratonskou výživu?

Včera nám do mailu pristáli štartové čísla na berlínsky maratón. To vzrušenie z otvorenia štartového emailu pozná pravdepodobne každý bežec. Moja opadlo hneď, akonáhle som email otvorila. Bol celý v nemčine a rozumela som z neho iba svoje štartové číslo, čo snáď stačí :)

Čo to ale znamená? Maraton je už fakt blízko. Za dva týždne.

Prípravu sa s Luckou snažíme 100% nepodceniť vo všetkých smeroch. Okrem fyzickej aktivity sme sa cez Top4Running tiež zoznámili s Janou Olejníčkovou, nutričnou poradkyňou a skvelou bežkyňa, ktorá spolupracuje so značkou Isostar. Prebrala s nami všetky aspekty predmaratonskej výživy a poradila nám všetky tajné produkty, ktoré sú pre bežcov priamo stvorené. HIGH ENERGY FRUIT BOOST Želé cukríky na dodanie energie, energetickej tablety ENDURANCE + či energy shoty s kofeínom, ktoré ťa fakt nakopnú. Asi najdôležitejším produktom, ktorý nám odporučila bol šumivý sacharidový nápoj s hydrogénuhličitanom a s vitamínom B1 BICARBONATES, ktorý by sme mali začať piť čo najskôr, nech sa do tela poriadne vstrebe. 

Samy s Luckou už nejaký ten produkt od Isostar poznáme a verte, že ani jedna nedá dopustiť na Čokoládový RELOAD DRINK po tréningu. Chutnejšie kakao s proteínmi sme snáď nepili. Výživa je v príprave a samotnom preteku naozaj dôležitá, tréning však nič nenahradí.

Nedáme dopustit na Čokoládový RELOAD DRINK po tréninku. Chutnější kakao s proteiny jsme snad nepily.

A aký je náš aktuálny stav?

LUCKA: Môj tréningový plán pred Berlínom je asi trochu odlišnejší než u iných bežcov "maratóncov" vzhľadom na to, že stále striedam behanie s aj bez kočíka, ale aj tak za august plním hranicu 200 nabehaných kilometrov. Snažím dodržiavať inštrukcie od pána Tvrzníka z Vital Praha a až do teraz som behala skôr vytrvalostné tréningy a užívala si s novými Pegasus Turbo a vyzerá to, že sme už našli spoločný bežecký krok. Už sa pomaly dostávam do pretekárskej nálady, cítim sa veľmi fajn, takže už by som najradšej vybehla v ústrety berlínskych kilometrov hneď teraz.

IVA: Pokiaľ sledujete môj alebo Top4Running Instagram, tak asi tušíte, ako na tom som. Pred 4 týždňami ma začalo bolieť koleno, cez ktorého bolesť nešla robiť žiadna aktivita. Musela som si dať dva týždne absolútnu pauzu od behu a snažila sa to aspoň trochu kompenzovať silovým cvičením. Veľa skvelej starostlivosti a cenných rád mi poskytli na fyzio vo Vital Praha. Teraz sa veľa pomaly vraciam, skúmam, ako na tom koleno je a behám veľmi krátke vzdialenosti. Čo vám budem rozprávať - je to náročné hlavne psychicky. Berlín je maratónsky sen a mne sa pred ním stane takáto nepríjemnosť. Nevzdávam sa a hľadám cesty, ako čo najlepšie a bez bolesti týchto 42 kilometrov ubehnúť, každopádne aj napriek tomu je dôležité mať na pamäti, že zdravie máme iba jedno. Na štart sa každopádne určite postavím, tak mi držte palce.

Toľko naše aktuálne pocity z tréningu na berlínsky maratón. Pre viac zákulisných informácií sledujte instagram Top4Running, Lucky a :)


Majte krásny koniec prázdnin a u ďalšieho reportu zase ahoj!

@iva_runstheworld