END OF SEASON SALE! Vyber si zo 5200+ zľavnených produktov -- days --:--:-- Kúp teraz

Bežecké tenisky Nike React Flyknit v nových colorways

Prvé bežecké tenisky s najmodernejšou technológiou  Nike React  prichádzajú v nových farbách "Pixel" a "8-bit" inšpirované technologickými deväťdesiatkami. Sú ľahké, priedušné a majú špeciálne tlmenie, ktoré zmierňuje dopad každého kroku a vracia vydanú energiu, využiteľnú pre dlhšie a náročnejšie behy.

Nike Epic React

V porovnaní s predchádzajúcimi materiálmi na báze EVA je pena Nike React výrazne mäkšia a vylepšuje tak tlmenie nárazov na ceste. Aby bol využitý jej plný potenciál, je medzipodrážka vyššia a tiež širšia, aby vytvorila dostatočnú podpornú základňu, a navyše je predĺžená aj po obvode tenisky v oblasti päty, aby poskytla bežcom dostatočnú stabilitu.

Vrchný dizajn obuvi je veľmi jednoduchý. Rovnako ako pri modeli Nike Flyknit Racer sa skladá z jedného kusu materiálu Flyknit, ktorý sa nohe dokonale prispôsobí, zároveň ale poskytuje oporu, flexibilitu pohybu a v neposlednom rade umožňuje nohe dostatočne dýchať.

Pena Nike React je zložená z jediného kusu peny bez použitia lepidla. Vďaka modernej metóde spracovania je konštrukcia medzipodrážky navrhnutá tak, aby v konkrétnych miestach, ktoré sú pri behu najviac zaťažené, mohla byť teniska viac odtlmená. Naopak v iných miestach, kde nie je veľa tlmenia potrebné, je teniska odľahčená. Môžete si sami všimnúť hlbších častí, ktoré znázorňujú viac odpružené plochy, i tých plytších, ktoré vytvárajú väčšiu pevnosť.

Vzhľadom na to, že vrchná časť obuvi je posadená na jednom kuse peny, je podošva v podstate rovnaká ako medzipodrážka - s výnimkou oblasti päty a špičky, kde je umiestnená pevná guma, ktorá umožňuje lepšiu trakciu a vyššiu trvanlivosť tenisky.

Čím je pena Nike React špeciálna?

Má štyri kľúčové parametre - je mäkká, responzívna, ľahká a priedušná.

Tlmenie navracia vydanú energiu.

Je rovnako mäkká ako Nike Lunar, je však o 13% citlivejšia.

Ide o prelomovú inováciu, ktorá vznikla vďaka 400 skúšobným kombináciám.

Bola testovaná najlepšími bežcami počas 17 tisícok ubehnutých míl.