5% extra zľava pre členov klubu práve teraz Staň sa členom
Peres Jepchirchir prekonala svetový rekord v ženskom polmaratóne v Prahe v adizero adios Pro

Peres Jepchirchir prekonala svetový rekord v ženskom polmaratóne v Prahe v adizero adios Pro

7. 9. 2020 4 min. čítania

5. septembra 2020 vstupuje adidas atlétka Peres Jepchirchir do histórie ako najrýchlejšia polmaratónska bežkyňa na svete po dosiahnutí rekordného času na polmaratóne RunCzech v Prahe.

Jepchirchir prekročila hranicu v čase 1:05:34 v nových adidas adizero adios Pro - najrýchlejšej bežeckej obuvi adidas. Ďalšie adidas atlétky Brenda Jepleting a Dorcas Jepchumba Kimeli obsadili druhé a tretie miesto. V nadväznosti na prekonávanie rekordov dosiahol tiež Kibiwott Kándia svojho osobného rekordu v mužskom polmaratóne. Zabehol 5. najrýchlejší čas v histórii a svoj súčasný osobný rekord vylepšil o 21 sekúnd. Vyhral s časom 58:38, nasledovaný Philemon Kiplimem a Benson Kiprutom, ktorí svoju rýchlosť našli v nových adizero adios Pro "Dream Mile" a obsadili druhé a tretie miesto. Kipruto si dokonca zlepšil svoj predchádzajúci rekord o neuveriteľné 2 minúty a 7 sekúnd.

adidas adizero adios Pro

Ženský polmaratón RunCzech, ktorý sa konal na pražskej Letnej, hostil sedem najznámejších diaľkových bežkýň na svete a predstavoval návrat k elitným závodom na diaľku v cestnom behu. Jednalo sa o prvú oficiálnu udalosť od marca, ktorú umožnili organizátori z tímu RunCzech - 25 ročného partnera adidas - a vlády Českej republiky. Atléti súťažili na oválnej trati okolo parku, cieľom bolo zabehnúť 21,0975 km (približne 16,5 kolies).Plochá dráha a intenzívna súťaž, ktorá bola určená Mezinárodnou asociáciou atletických federácii (IAAF) mali pomôcť k útoku na súčasné svetové rekordy a najlepšie časy.

adidas adizero adios Pro

Všetci adidas atléti súťažiaci na tejto akcii štartovali v najrýchlejšej běžeckej obuvi adidas adizero adios Pro, a mali tak jedinečnú príležitosť otestovať túto prelomovú inováciu. Jednalo sa vôbec o prvý prípad, keď sa v tejto teniske bežali oficiálne preteky. Na základe podpory bežcov v ich snahe o dosiahnutie rýchlosti, bol model adizero adios Pro vytváraný spoločne so svetovými športovcami za účelom vývoja prelomovej technológie - EnergyRods. Jedná sa o karbónové diely v medzipodrážke, ktoré prispievajú k prirodzenejšiemu a energicky úspornému bežeckému kroku čím umožňujú udržať si rýchlosť dlhšie. EnergyRods sú doplnené medzipodrážkou LightstrikePRO, ktorá poskytuje superľahké odpruženie pre výbušné pohyby a trvalú rýchlosť.

_

 

_

 

_

 

 

Alberto Uncini Manganelli, generálny riaditeľ adidas Running, uviedol: "Nemohli sme byť pyšnější a viac v úžase nad Peres Jepchirchir, ktorá prekonala svetový rekord vďaka svojmu výnimočnému talentu. Skutočnosť, že ju podporovala naša najnovšia tvorba, adizero adios Pro, je neuveriteľne vzrušujúce. V spoločnosti adidas sme posadnutí vytváraním tých najlepších produktov pre športovcov, aby sme im poskytli konkurenčnú výhodu, takže byť súčasťou tohto okamihu je pre nás veľmi špeciálne. Keď sme sa rozhodli vytvoriť adizero adios Pro, mali sme na mysli jednu jasnú víziu, a to vytvoriť topánku, ktorá umožní svetovej elite odomknúť ich najlepší výkon. Dnešok znamená naplnenie tejto vízie, ale je to len začiatok. "

adidas adizero adios Pro bude k dispozícii vo veľmi obmedzenom množstve len pre členov Top4Running Club. Pokiaľ ich chceš...

Pridaj sa do klubu

ADISTAR CS W
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO BOSTON 12 M
adidas
Nové
ADIZERO ADIOS PRO 3 M
adidas
Nové
ADIZERO PRIME SP2
adidas
Udržateľnosť
SUPERNOVA RISE M
adidas
Nové
ADIZERO PRIME X 2 STRUNG
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO PRIME X 2 STRUNG Ekiden
adidas
Udržateľnosť
ADIZERO PRIME X 2 STRUNG
adidas
Nové
ADIZERO PRIME X 2 STRUNG
adidas
Nové
ADIZERO PRIME X 2 STRUNG
adidas
Nové
4DFWD x STRUNG
adidas
Nové
4DFWD x STRUNG
adidas
Udržateľnosť
Predchádzajúce
Ďalšie