Kúp si Suunto hodinky a získaj 150€ slúchadlá ZADARMO! Nakúp teraz

Saucony Kinvara 10

Na oslavu desiatich rokov inovácií spoločnosť Saucony prináša limitovanú edíciu modelu Kinvara 10 v originálnom kultovom prevedení a farbách.

Prvý model obuvi Kinvara sa zrodil z viery v to, že ľahká teniska zvládne aj veľmi náročné podmienky a úplne tak zmenil výrobu bežeckej obuvi. V súčasnej dobe spoločnosť Saucony uvádza na trh desiatu generáciu mnohokrát ocenenej obuvi Kinvara, ktorá predstavuje rovnaký prielom ako tá prvá.

Úplne nová Kinvara 10 využívá EVERUN™ Topsole, čo je jedna vrstva odpruženia navyše a pružná medzipodrážka EVA +, ktorá sa postará o hladký a energiou doslova nabitý beh, a ďalej drop 4 mm (teda rozdiel medzi špičkou a pätou), takže vytvára dobrú oporu pre každý váš krok. Vďaka zvršku zo sieťoviny je tiež veľmi priedušná. Podobne ako pôvodný model má vo vnútri na päte kapsule, ktoré nohu pohodlne podržia aj pri intenzívnom tempe. Každé chodidlo je iné, a preto Kinvara 10 využíva aj najnovšiu technológiu FORMFIT ™ Saucony, čo je starostlivo vytvarovaná vložka, ktorá chodidlo objíme troma vrstvami peny, takže sa lepšie prispôsobí a pruží.

Kinvara: Začiatok

Na jeseň roku 2008 členka tímu Saucony a sedemnásobná víťazka triatlonového závodu Ironman Linsey Corbin a viceprezident spoločnosti Saucony pre dizajn Chris Mahoney začali spolupracovať na dokonalej obuvi na beh na dlhú vzdialenosť špeciálne pre Ironmana. Mala sa vymykať obvyklým štandardom a rozmazať hranicu medzi odpružením a stabilitou. Linsey Corbin v nej mala doslova preletieť 42 kilometrov maratónu po neuveriteľne náročných 180 kilometroch na bicykli.

"Chris sa ma spýtal, ako by vyzerala moja vysnívaná obuv," hovorí Linsey Corbin. "Ako účastníčka Ironmana som chcela niečo objemnejšieho než len superľahkú pretekársku obuv, ale nie žiadne veľké tenisky ako tie, v ktorých som dovtedy behala. Nechcela som zrovna málo a pre tímy cez dizajn, konštrukciu a technológie to znamenalo úplne prekopať ich predstavy o tom, ako má bežecká obuv vyzerať. "

"Vďaka rozsiahlemu testovaniu a spätnej väzbe od Linsey a ďalších elitných športovcov sme došli k tomu, že si želajú behanie hlavne zjednodušiť," hovorí Mahoney. "Na základe toho sme vytvorili model Kinvara, ktorý ako prvý na trhu využíval drop 4 mm a zdôraznil význam geometrie vnútrajšku tenisky pre interakciu medzi chodidlom a obuvou. "

Rok potom pre Linsey na havajských pretekoch Ironman priviezli zo Saucony model Kinvara v kombinácii neónovou a oranžovou farbou. "Vyskúšala som si ich a išla sa v nich prebehnúť," hovorí Linsey Corbin. "Boli fakt ľahké a cítila som sa v nich skvele. Vedela som, že si ich jednoducho musím na ten pretek vziať. Nikdy nezabudnem na posledné tri kilometre, kedy som šprintovala z Palani Hill o umiestnenie na stupňoch víťazov. Zakaždým, keď si obujete novú verziu obuvi Kinvara, spomeniem si na radosť, ktorú som vtedy cítila. "

"V tejto brandži sa veci stále menia. Je preto úžasné, že sa modelu Kinvara podarilo dosiahnuť taký míľnik, "dodáva Mahoney. "Za desať rokov si Kinvara vybudovala širokú základňu verných fanúšikov, takže je vidieť, že veľa bežcov stále oceňuje všetky prvky tejto obuvi. Moc si ceníme vplyvu, ktorý Kinvara má na celú značku, a tešíme sa na jej ďalšie generácie. "

Kinvara: Filozofia produktu

"U prvého modelu Kinvara sa náš produktový tím rozhodol pre úžasné nové prevedenie v kombinácii s modernou dynamikou behu," hovorí prezidentka spoločnosti Saucony Anne Cavassa. "Prišli s obuvou, v ktorej boli tri rôzne veci ako kvalitné odpruženie, ľahkosť a stabilita hladko integrované do jedného celku, a úplne tak premenili spôsob, akým sa chodidlo pri behu pohybuje. Obuv Kinvara aj naďalej stelesňuje našu inovatívnu filozofiu v rámci celej značky a sústredí sa na každý aspekt pohybu nôh. Teraz sa Kinvara znova vyvíja a my sa tešíme, ako ďalej posunieme hranice inovácií pri práci na novej generácii výkonnostnej obuvi pre bežcov po celom svete. "

ENDORPHIN PRO 4
saucony
Nové
Endorphin Elite
saucony
14. 2.
Endorphin Elite
saucony
Udržateľnosť
ENDORPHIN ELITE
saucony
Nové
ENDORPHIN ELITE
saucony
Nové
Endorphin Pro 3
saucony
Udržateľnosť
Endorphin Pro 3
saucony
Udržateľnosť
Endorphin Pro 3
saucony
Udržateľnosť
Endorphin Pro 3
saucony
Udržateľnosť
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Nové
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Nové
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Nové
Predchádzajúce
Ďalšie