INOV-8 X-Talon G 235

INOV-8 X-Talon G 235

18. 2. 2020 5 min. čítania

Spoločnosť INOV-8 novo využíva najpevnejší materiál na svete zvaný grafén a do legendárnej rady X-TALON pridáva nový revolučný model.

Prvý model X-TALON bol uvedený na trh v roku 2008 a už cez desať rokov ide o najpredávanejšiu bežeckú obuv spoločnosti. Teraz inov-8 prichádza s modelom X-TALON G 235, ktorý novo využíva grafén.

Grafén je 200krát pevnejší než ocel a za jeho objav získali vedci Nobelovu cenu. Teraz tento materiál úplne mení pravidlá hry. V spolupráci s odborníkmi z univerzity v Manchesteri ho spoločnosť inov-8 dokázala dostať do gumovej podošvy, ktorá tak prináša revolučnú a nekompromisnú kombináciu neuveriteľne skvelej prilínavosti a zvýšenej odolnosti. 

Obuv X-TALON G 235 určená do terénu, kopcov a hôr aj pre prekážkový a orientačný beh obohacuje prémiové portfólio spoločnosti, ktoré sa môže pochváliť modelmi ako TERRAULTRA G 260, MUDCLAW G 260 a F-LITE G 290.

INOV-8 X-Talon G 235 M

Michael Price, provozný riaditeľ spoločnosti inov-8, ktorá ako jediná spoločnosť na svete používa grafén pri výrobe športovej obuvi, hovorí: „Grafén sa získava z grafitu, ktorý sa začal ťažiť v kopcoch a horách Jazernej oblasti pred 450 rokmi. Spoločnosť inov-8 a model X-TALON potom boli vytvorené v rovnakom prostredí, aj keď ešte len nedávno. Dokázali sme skombinovať túto históriu a dedictvo, premeniť kameň v gumu a navrhnúť dokonalú obuv X-TALON s nejlepšou prilínavosťou na svete.

Ostré 8mm drapáky, ktoré vydržia omnoho dlhšiu dobu, ochranná medzipodošva s miernym tlmením a bezošvý zvršok z jedného kusu materiálu, ktorý je flexibilný a zároveň odolný, to je model X-TALON G 235, ktorý dodá bežcom neuveriteľnú istotu pre rýchly beh po mäkkom povrchu aj v extrémnych terénnych podmienkach. 

Michael Price k použití tejto technológie, ktorá je práve v patentovom riadení: „Sme na špici vývoja využitia grafénu v športe a svoju inováciu Graphene-Grip sme dostali na trh skôr ako konkurencia. S týmom z univerzity v Manchesteru spolupracujeme na projektoch, ktoré skúmajú spôsoby, ako ďalej využiť grafén pri práci na obuvi a oblečení.
 

INOV-8 X-Talon G 235 M

Testovánie topánky

Technická špecifikácia je jedna vec, ale reálne funkčné vlastnosti sú vždy najdôležitejšie. Z toho dôvodu každú novinku pred zahájením predaja intenzívne testujeme. V prípade čerstvej novinky INOV-8 X-TALON G 235 sme s testovaním začali v júni minulého roku a za uplynulých osem mesiacov dostali 235 poriadne zabrať v kamenistom a rozbehanom traile, pri orienťáku a prišlo aj ku OCR závodom. Výsledok? 

Zásadného vylepšenia sa dočkali všetky časti topánky. Podošva novo obohatená o grafén má neskutočnú prilínavosť a zdvihla sa aj životnosť 8mm špuntov. Medzipodošva je oproti klasickým dvestodvanástkam vybavená ochrannou vrstvou META PLATE, takže problém nepredstavuje ani rýchly beh po ostrých kameňoch - v tomto smere je viditeľný naozaj veľký pokrok. 

Osobne som ale najviac nadšený z nového zvršku. Ten je aj naďalej tvorený nezničiteľným balistickým nylónom. Vďaka upravenému fitu, bezošvej konštrukcii a mäkkej podšívke sedia topánky na nohe až nečakane pohodlne. V zrovnaní s predchádzajúcimi verziami modelu X-TALON je rozdiel úplne zásadný. Kontrola nad topánkou zostáva maximálna, čo ocenia vyznávači rýchleho behu aj OCR závodníci, ale úroveň komfortu sa pritom zdvihla niekoľkonásobne. To všetko bez toho, aby tým utrpela životnosť celej topánky.

INOV-8 X-TALON G 235 je ďalšou generáciou dnes už kultovej krosovky a v tejto novej verzii má našliapnuté stať sa najlepším X-TALONom za celých 12 rokov existencie tieto trailovej legendy. 

Instagram

Vít Kněžínek

Byť členom Top4Running Club sa oplatí

S nami budeš vždy rýchlejší. Pridaj sa do nášho vernostného programu a čerpaj veľa skvelých výhod.

Pridaj sa do klubu